LEGO

Zestaw LEGO MRI (rezonans magnetyczny) tylko dla szpitali, aby dzieci nie bały się badania

Pinterest LinkedIn Tumblr

Lego jest znane ze swojej kreatywność. Klocki mają już status kultowych. Co chwilę pojawiają się nowe sety, a kolekcjonerzy tylko zacierają rączki. Nie tak dawno, w internecie pojawiła się informacja o tym, że duński producent klocków stworzył specjalny zestaw z rezonansem magnetycznym.

Ten kto miał (nie)przyjemność mieć badanie rezonansem magnetycznym może się domyślać o co chodzi. Tym, którzy tego nie doświadczyli wyjaśniam: chodzi o hałas generowany przez to urządzenie oraz o fakt, że trzeba leżeć w takim tunelu nieruchomo przez dłuższy czas.

W przypadku dzieci może być problem. Dlatego firma LEGO postanowiła wyjść na przeciw temu problemowi i stworzyć specjalny zestaw, dzięki któremu będzie można pokazać i wytłumaczyć działanie takiego badania. Trzeba przyznać, że to bardzo dobry pomysł. Dzieci będą mogły przygotować się do tego (psychicznie również).

Erik Ullerlund Staehr – to autor i inicjator tego projektu. Zestaw jest już dostępny, i pracownicy placówek medycznych składają te modele.

Jeżeli pracujesz w szpitalu lub w placówce medycznej, która wykonuje tego typu badanie, to polecam śledzić profile @LEGOfoundation na Twitterze i innych mediach społecznościowych. To tam znajdziecie informacje na temat składania „zamówień” na ten zestaw.

Zła wiadomość jest taka, że ten zestaw LEGO nie trafi do sprzedaży. Więc dla potencjalnych inwestorów to spory cios.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj