Ciekawostki technologiczne

Ojciec dziecka, które wisiało na balkonie kilka dni temu w Paryżu, grał w Pokemon Go

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kilka dni temu, internet obiegł filmik na którym widać mężczyznę wspinającego się kilka pięter po budynku by ratować dziecko, które wisiało na balkonie. Bohatera okrzyknięto francuskim Spider-Manem i wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Chodzi o ten filmik, który pojawił się na Twitterze:

Jak się później okazało, tym bohaterem jest nielegalny imigrant Mamoudou Gassama. Po wszystkim zaprosił go prezydent Francji Emmanuel Macron, który podziękował mu za jego bohaterską postawę.

Jednak ta historia z happy endem, jest trochę mniej szcześliwa. Jak się później okazało, dziecko wisiało na balkonie, bo ojciec dziecka wyskoczył do sklepu i jeszcze zagrał sobie partyjkę w Pokemon Go.

To aż w głowie się nie mieści by zostawić małe dziecko w domu, by wyskoczyć do sklepu i jeszcze zostać chwilkę dłużej, bo może uda się złapać jeszcze kilka fajnych pokemonów. Nie wiem czy to jest już brak odpowiedzialności, wyobraźni czy może uzależnienie od gier?

Dobra wiadomość jest taka, że ojciec tego 4-latka wie, że zrobił źle zostawiając dziecko samo w domu.

Jest zdruzgotany, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, co zrobił, i z tragicznych konsekwencji, jakie mogło to doprowadzić.

Francois Mollins, prokurator prowadzący sprawę

CNN dowiedziało się, że to nie pierwszy taki przypadek ojca. W przeszłości odsiadywał wyrok dwuletniego więzienia za pozostawienie dziecka bez opieki.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj