Ciekawostki technologiczne

USA: Goryl w zoo uzależnił się od telefonów odwiedzających…

Pinterest LinkedIn Tumblr

Tak, tytuł wpisu nie jest żartem. Nieodpowiedzialni odwiedzający zoo spowodowali mocne uzależnienie od ekranu telefonu jednego z goryli.

Bohaterem dzisiejszej historii jest Amare, 16-letni, ważący 188 kg goryl, który zamieszkuje zoo Lincoln Park w Chicago. Odwiedzający postanowili pokazywać zwierzęciu zdjęcia oraz filmy na swoich telefonach.

Problem stał się na tyle poważny, że pewnego razu Amare dał się zaskoczyć przez innego goryla i doszło do niebezpiecznej sytuacji. Opiekunowie zaczynają martwić się pozycję swojego podopiecznego w stadzie. Zamiast przebywać ze swoimi kompanami woli czekać na odwiedzających i patrzeć się w ekran telefonów.

Dyrektor należącego do zoo Centrum Badań i Ochrony Małp Lester E. Fisher w wywiadzie dla gazety Chicago Sun-Time powiedział:

Coraz bardziej niepokoi nas fakt, że Amare zbyt wiele czasu poświęca na oglądanie cudzych zdjęć. Chcielibyśmy, aby więcej czasu spędzał z kolegami z grupy, ucząc się, jak być gorylem.

Pracownicy zoo stworzyli specjalną strefę buforową, która ma ograniczyć możliwość pokazywania ekranu telefonu przez odwiedzających a tym samym czas spędzony przed telefonem.

Cała ta sytuacja pokazuje dwie rzeczy. Takie zwierze jak goryl może się łatwo uzależnić od smartfonów. Druga rzecz jest taka, że Amare został skrzywdzony przez odwiedzających, bo pewnie świetnie się bawili (bo to w USA).

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj