Ciekawostki technologiczne

40 lat temu Sony zaprezentowało światu Walkmana. Urządzenie, które zmieniło sposób słuchania muzyki

Pinterest LinkedIn Tumblr

To prawda, 40 lat temu miała miejsce rewolucja muzyczna. Firma Sony zaprezentowało urządzenie o nazwie Walkman TPS-L2, które zmieniło sposób słuchania muzyki.

Otóż 1 lipca 1979 roku nastąpiła prawdziwa rewolucja. Muzyka stała się prywatna dzięki Walkmanowi TPS-L2 (tzw. przenośny odtwarzacz kasetowy). Ludzie nie byli już uzależnieni od radia i tego co puszczał DJ. Mogli słuchać to co chcą, kiedy chcą i ile razy chcą. Dodatkowo Walkman charakteryzował się minimalistycznym designem.

Garść ciekawostek związanych z powstaniem Walkmana

Ówczesna reklama Walkmana i jego wpływie na ludzi
Ówczesna reklama Walkmana i jego wpływie na ludzi
  1. Za projekt pierwszego w historii Walkmana odpowiadali trzej inżynierowie – Akio Morita, Masaru Ibuka i Kozo Ohsone.
  2. Podobno Walkman miał rozwiązać problem jednego z współzałożycieli firmy – Masaru Ibuka. Podczas lotów samolotem nie mógł słuchać swojej ulubionej muzyki operowej.
  3. Profesor Shuhei Hosokawa był pomysłodawcą nazwy. To on, w latach 80., pokazywał zalety słuchania muzyki w słuchawkach. Uprawianie sportu z muzyką miało być przejmniejsze.
  4. W ciągu dziesięciu lat od premiery sprzedaż przekroczyła 50 milionów sztuk.
  5. Premiera urządzenia uratowała firmę Sony wpadnięciem w kryzys finansowy.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj