Najbardziej rzetelny bukmacher w Polsce - Mostbet logowanie! Świetne bonusy, aplikacja mobilna w języku polskim, gratis dla nowych graczy i wiele więcej.
Ciekawostki technologiczne

40 lat temu Sony zaprezentowało światu Walkmana. Urządzenie, które zmieniło sposób słuchania muzyki

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

To prawda, 40 lat temu miała miejsce rewolucja muzyczna. Firma Sony zaprezentowało urządzenie o nazwie Walkman TPS-L2, które zmieniło sposób słuchania muzyki.

Otóż 1 lipca 1979 roku nastąpiła prawdziwa rewolucja. Muzyka stała się prywatna dzięki Walkmanowi TPS-L2 (tzw. przenośny odtwarzacz kasetowy). Ludzie nie byli już uzależnieni od radia i tego co puszczał DJ. Mogli słuchać to co chcą, kiedy chcą i ile razy chcą. Dodatkowo Walkman charakteryzował się minimalistycznym designem.

Garść ciekawostek związanych z powstaniem Walkmana

Ówczesna reklama Walkmana i jego wpływie na ludzi
Ówczesna reklama Walkmana i jego wpływie na ludzi
  1. Za projekt pierwszego w historii Walkmana odpowiadali trzej inżynierowie – Akio Morita, Masaru Ibuka i Kozo Ohsone.
  2. Podobno Walkman miał rozwiązać problem jednego z współzałożycieli firmy – Masaru Ibuka. Podczas lotów samolotem nie mógł słuchać swojej ulubionej muzyki operowej.
  3. Profesor Shuhei Hosokawa był pomysłodawcą nazwy. To on, w latach 80., pokazywał zalety słuchania muzyki w słuchawkach. Uprawianie sportu z muzyką miało być przejmniejsze.
  4. W ciągu dziesięciu lat od premiery sprzedaż przekroczyła 50 milionów sztuk.
  5. Premiera urządzenia uratowała firmę Sony wpadnięciem w kryzys finansowy.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj