Ciekawostki technologiczne

Posługujesz się cyrylicą na Twitterze? Twitter uzna Ciebie za rosyjskiego bota

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ciężkie życie mają osoby posługujące się cyrylicą. Wszystko za sprawą Rosjan i ich wojny hybrydowej toczonej ze wszystkimi w internecie. Twitter by walczyć z takimi sieciami botów postanowił ukrywać wszystkie twetty z cyrylicą.

Nie tak dawno Twitter ogłosił, że wprowadza rygorystyczne filtry mające na celu wykrywanie spamu oraz troli politycznych działających na zlecenie Kremla. Problem w tym, że przez te filtry ucierpieli Bułgarscy użytkownicy serwisy. Ich konta były banowane w najgorszym przypadku a jak ktoś miał odrobinę szczęścia, to jego wiadomości były tylko ukrywane.

Twitter doszedł do konkluzji, że skoro rosyjskie boty i trole tworzą propagandowe treści używając cyrylicy, to nałoży filtry na wszystkich użytkowników, którzy się nią posługują. Ma to sens, co nie¯\_(ツ)_/¯. Tak to wygląda w praktyce:

Twitter w komunikacie prasowymi napisał tylko, że pracuje nad tym, ale może to potrwać bliżej nieokreślony czas by wszystko wróciło do normy. ¯\_(ツ)_/¯.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj