Fotografia

Kamlan 50mm F1.1 – jasny, manualny obiektyw do bezlusterkowców

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeżeli szukasz bardzo jasnych obiektów i do tego do portretów to chyba mam dla Ciebie odpowiedniego kandydata. Jest nim Kamlan 50mm F1.1! A jeśli do tego Ci powiem, że jest tani? Uwierzysz?

Kamlan 50mm F1.1, to dobrej jakości chińczyk

Kamlan 50 mm F1.1 to manualny, bardzo jasny obiektyw dla bezlusterkowców takich jak Sony E, Canon EOS-M, Micro Four Thirds oraz Fujifilm X. Jest to produkcja chińskiej firmy SainSonic, która ma w swoim portfolio obiektyw typu rybie oko 8mm F3.0 oraz sprzęt muzyczny :).

Firma SainSonic chce pokazać światu, że „chińczyk” nie zawsze oznacza gorszy. W tym przypadku mamy metalową obudowę obiektywu.

Kamlan 50mm F1.1 – dane techniczne

  • Wymiary: 60 x 60 mm
  • Waga: ok. 248 g
  • Kąt widzenia: 31° (ASP-C)
  • Minimalna odległość ostrzenia: 50 cm
  • Ponadto obiektyw posiada 11 listkową przysłonę oraz obiektyw składa się z pięciu elementów w pięciu grupach.

A ile kosztuje ten obiektyw? Raptem $169.99. Czyli około 630 zł. Nie jest to dużo jeśli spojrzymy na jasność obiektywu. Porównując to z cenami innych, jasnych obiektywów takich firm jak Canon czy Nikon to okazuje się, że jest to jakaś promocja. Należy jednak pamiętać, że jest to obiektyw manualny. Jeżeli ktoś lubi takie i nie jest to dla duży problem to trzeba brać go!

Przykładowe zdjęcia

Poniżej znajdziecie zdjęcia robione tym obiektywem. Głębia ostrości robi wrażenie! Wszystkie zdjęcia zostały wykonane na przysłonie 1.1.

Kamlan 50mm F1.1 - przykładowe zdjęcie nr 1

Kamlan 50mm F1.1 - przykładowe zdjęcie nr 2

Kilka dni temu znany youtuber – Kai Wong – miał w swoich rękach ten obiektyw i wykonał kilkanaście zdjęć. Poniżej to nagranie:

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj