Design LEGO

Nowa kolekcja drewnianych mebli od Lego

Pinterest LinkedIn Tumblr

To co robi i tworzy Lego, to jest coś niesamowitego. Lego to już nie tylko same klocki, ale potężny biznes, który powoli, ale za to skutecznie, wchodzi coraz więcej dziedzin naszego życia. Teraz firma poszerza swoje portfolio mebli o te z drewna.

Grupa Lego we współpracy z Room Copenhagen zaprezentowała niedawno nową linię artykułów gospodarstwa domowego inspirowaną klockami. Drewniana kolekcja zawiera klocki Lego naturalnej wielkości, a są to szuflady na biurko, wieszaki ścienne, ramki na zdjęcia oraz stojaki na książki. Każdy element zawiera charakterystyczne, okrągłe pokrętła z nadrukowanym logo. Każdy z tych mebli można ze sobą łączyć w dokładnie taki sam sposób jak klocki.

Meble wykonane są z czerwonego dębu, które nawiązują do historii klocków Lego. Nie wiem czy wiecie, ale pierwsze klocki tej firmy były wykonane z drewna.

Według CEO Room Copenhagen, Jacoba Eberharda, pomysł na kolekcję zrodził się po latach, kiedy firma tworzyła meble dla dzieci inspirowane Lego.

Kolekcja drewnianych mebli od Lego i Room Copenhagen jest już dostępna m.in. w sklepie internetowym Lego oraz na stronie Room Copenhagen. Ceny są odpowiednio wysokie. Drewniana ramka na zdjęcia kosztuje trochę ponad 500 zł.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

1 komentarz

Skomentuj