Informacje prasowe

Znamy datę premiery Metal Gear Rising

Pinterest LinkedIn Tumblr

Konami potwierdziło nową datę premiery spin-offa serii Metal Gear. Raiden zadebiutuje w gatunku slasherów dokładnie 19 lutego w USA i Europie oraz dwa dni później w Japonii. Z lekkim poślizgiem, gdyż gra miała ukazać się jeszcze w tym roku.

 

Pieczę nad produkcją ponownie trzyma ojciec serii Metal Gear – Hideo Kojima – odpowiada głównie za historię oraz samą postać, nie mechanikę, nad którą siedzą twórcy Bayonetty – Platinum Games. Tak więc doświadczeni w gatunku slasherów.

W grze bohaterem nie jest Solid Snake, a Raiden, który już mieliśmy okazję pokierować w Sons of Liberty. Pojawił się też w ostatniej wielkiej części MGS – Guns of the Patriots. Tam został pokazany jako prawdziwy zabijaka i takie samo zniszczenie będzie czynił w Rising.

 

Trailer niewskazany dla osób poniżej 18 roku życia! 

 

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj