Microsoft przyzwyczaił swoich użytkowników do comiesięcznych aktualizacji, poprawek i łatek wydawanych na sztandarowe konsole. Tak było za czasów Xbox 360, tak jest i w kontekście nowej konsoli. Xbox One znów otrzymało aktualizację, która tym razem naprawia małe błędy i niedociągnięcia, ale co najważniejsze – wprowadza dość ciekawą i przydatną funkcjonalność.

Xbox OS

Już za kilka dni wszystkie konsole Xbox One poproszą swoich posiadaczy o aktualizację systemu Xbox OS. Zmiany co prawda są kosmetyczne, ale mogą przydać się tym graczom, którzy lubią rozgrywkę w trybie multiplayer.
Microsoft w swojej nowej aktualizacji wprowadza dość istotną funkcję do usługi Friends. Od teraz każdy zalogowany gracz w systemie Xbox OS będzie mógł otrzymywać powiadomienia o statusie obecności wszystkich graczy, których ma na liście przyjaciół. Co więcej, konsola będzie wyświetlać dodatkowe komunikaty, gdy gracz zaloguje się do gry w trybie multiplayer. Oczywiście do gry, którą aktualnie posiadamy. To pozwoli na szybszą i lepszą interakcję między graczami.
Wielu miłośników konsol miało za złe dla Microsoftu za brak powiadomień odnośnie znajomych. Grając w jedną z gier, gracz nie miał bezpośredniego dostępu do listy. Ciągłe przerywanie rozgrywki i sprawdzanie listy znajomych było dość męczące. Microsoft wysłuchał tych próśb i postanowił wdrożyć powiadomienia, które w dole ekranu będą pojawiać się z każdym zalogowaniem użytkownika z listy znajomych.

To nie wszystkie zmiany

Rozszerzona funkcjonalność usługi Friends zaliczana jest na plus. Microsoft w kwietniowej aktualizacji systemu Xbox OS nie zapomniał także o innych ważnych niuansach. Od teraz każdy zapis gry będzie wyświetlał aktualny postęp gracza (zwykle będzie to punk kontrolny, w którym gracz się znajduje). To nie koniec udogodnień. Jeżeli gracz zostawi konsolę w trybie czuwania – system sam będzie potrafił wprowadzić aktualizacje, pobierając je z serwera firmy Microsoft. Ta opcja ma oszczędzić czasu tym wszystkim użytkownikom, którzy nie lubią pojawiających się komunikatów o aktualizacji. Niekiedy są one dość uporczywe i pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie.

Do kolejnych usprawnień zaliczamy usługę GameDVR, która pozwala nagrywać filmy z rozgrywki gracza. Od teraz aplikacja będzie nagrywać w znacznie lepszej jakości. Microsoft poprawił także odtwarzacz Blu-ray, który od teraz obsługuje także format 50 Hz. Kosmetycznie zmiany wprowadzono także w aplikacji kontrolującej gamepad i zestaw słuchawkowy. Tu jednak Microsoft nie udostępnia szczegółów. Gracze domyślają się, że została poprawiona czułość padów, które zdaniem wielu graczy i tak są dopracowane do perfekcji.

Poprawiony Kinect

Microsoft nie mógł przejść obojętnie obok problemów z Kinect’em. Chodzi o kontrolę za pomocą gestów i mowy. Komendy wydające polecenia dla konsoli za pomocą mowy oraz płynność odczytywania sygnałów ruchu za pomocą Kinecta – to zostało delikatnie poprawione w najnowszej aktualizacji. Kinect teraz znacznie lepiej rozpoznaje gesty i mowę użytkownika.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj