Czy wiesz, że tylko w IV kwartale roku 2013 na całej kuli ziemskiej kupiono dokładnie 472,4 miliona telefonów komórkowych, a większość z nich to smartfony? W całym roku było to 1, 66 i 990 milionów tychże urządzeń. Liderem wśród producentów okazał się Samsung, tuż za nim Nokia, Apple oraz chiński Alcatel.

Dane te mają również swoje odzwierciedlenie w Polsce. Polacy kupują najczęściej aparaty Samsung, Apple, Nokia, Sony oraz Goclever. Co ciekawe, najczęściej nabywamy telefony u operatora sieci wraz z wykupem abonamentu, dzięki któremu możliwe są bezprzewodowe połączenia. Okazuje się jednak, że niemal w każdym miesiącu również sklepy internetowe notują coraz większą sprzedaż tychże urządzeń mobilnych.

Co sprawia, że coraz chętniej dokonujemy zakupów przez internet? Oto kilka zalet transakcji online:

  1. Wygoda. Telefon możemy wybrać bez wychodzenia z domu, o dogodnej porze dnia i nocy.
  2. Wiarygodne opisy produktu. W większości sklepów internetowych, takich jak Premiummobile.pl podana jest dokładna charakterystyka telefonu. W ofercie znajdziemy szczegółowe dane dotyczące parametrów, oprogramowania, cech użytkowych czy funkcji,
  3. Duży wybór. W żadnym sklepie stacjonarnym a tym bardziej u operatorów sieci nie znajdziemy tak bogatej oferty telefonów. Ta w sklepach online jest co najmniej kilkakrotnie większa.
  4. Atrakcyjna cena. Showroomy internetowe oferują aparaty komórkowe w dużo niższych cenach. Wpływ na to mają przede wszystkim niższe koszty prowadzenia wirtualnego biznesu. Klient nie dopłaca za wynajem powierzchni sklepu czy osobista obsługę. Co więcej, nigdzie indziej nie trafimy na tak liczne promocje, jakie odbywają się w sklepach internetowych,
  5. Bezpieczeństwo. Zarówno w sklepach stacjonarnych jak i tych w sieci mamy możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny. Telefony kupione w sklepie internetowym także podlegają gwarancji.

Trzeba jednak dodać, że zakupy w sieci posiadają również kilka wad. Oto one:

  • Brak możliwości sprawdzenia funkcjonalności telefonu. To prawda, niejeden klient musi dopasować aparat do indywidualnych preferencji. W internecie nie sprawdzimy czy użytkowanie komórki jest po prostu wygodne,
  • Oczekiwanie na produkt. Zamawiając online musimy liczyć się z tym, że telefonu nie otrzymamy od razu, należy doliczyć czas przesyłki.
Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj