Poradniki

Zalety kamer i rejestratorów monitoringu IP – Hikvision

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Budowa niezawodnego i funkcjonalnego systemu zdalnego nadzoru mienia wymaga zastosowania profesjonalnych urządzeń i komponentów od uznanych w branży marek. W artykule odkrywamy zalety kamer i rejestratorów monitoringu IP Hikvision – cenionego producenta systemów video.

Co to są kamery i rejestratory IP do systemów monitoringu?

Na wstępie odpowiemy na pytanie, co to są kamery i rejestratory IP do systemów monitoringu. Produkty należące do tej kategorii to urządzenia umożliwiające całodobowy podgląd wizyjny terenu posesji. Sprzęt pozwala jednocześnie na rejestrację i archiwizację obrazu na dysku twardym rekordera z możliwością późniejszego przeglądania archiwalnych nagrań. W zależności od potrzeb można wybrać modele wyposażone w dodatkową obsługę systemów analogowych AHD i CCTV czy złącza pozwalające na łatwą integrację z instalacjami alarmowymi SSWiN.

Nowoczesne kamery Hikvision oraz rejestratory IP stanowią doskonałe uzupełnienie rozwiązań z zakresu elektronicznego dozoru mienia – kontroli dostępu, domofonów czy alarmów. Produkty pozwalają również na zdalną identyfikację osób próbujących uzyskać dostęp do posesji lub znajdujących się na terenie obiektów użyteczności publicznej. Użytkownicy oczekujący łatwych i szybkich we wdrożeniu instalacji monitorujących mogą być ponadto zainteresowani zestawami do monitoringu, które zawierają wszystkie niezbędne komponenty do budowy systemu.

Dlaczego warto wybrać kamery i rejestratory IP Hikvision?

Urządzenia chińskiego producenta są cenione przez profesjonalistów i instalatorów z branży systemów bezpieczeństwa. Dlaczego warto wybrać kamery i rejestratory IP Hikvision?

  • Jakość obrazu – urządzenia rejestrujące posiadają wysokiej klasy matryce CMOS dostarczające szczegółowy sygnał video w dużej rozdzielczości. Sprzęt może posiadać także oświetlacze podczerwieni o zasięgu kilkudziesięciu metrów, zapewniające wyraźny obraz wewnątrz i na zewnątrz budynków w nocy oraz przy słabych warunkach oświetleniowych.
  • Technologie – kamery IP Hikvision są wyposażone w zaawansowane technologicznie rozwiązania z zakresu przetwarzania rejestrowanego obrazu. Urządzenia mają zaimplementowane funkcje takie jak True WDR, HLC, DNR, BLC, AGC czy AWB, które zdecydowanie podnoszą jakość sygnału wideo. Rozszerzają ponadto zakres dynamiki.
  • Elastyczność – rejestratory IP są dostępne w szeregu wariantów różniących się ilością dostępnych kanałów czy obsługą dużej rozdzielczości nagrywania. Na rynku można znaleźć urządzenia do monitoringu Hikvision przeznaczone zarówno do budowy małych, jak i dużych systemów elektronicznego nadzoru mienia.
  • Aplikacje – producent stworzył szereg innowacyjnych rozwiązań programowych, dzięki którym możliwe jest zarządzanie systemem monitoringu oraz podgląd obrazu i archiwalnych nagrań. Użytkownicy mają dostęp do oprogramowania komputerowego, interfejsu WEB oraz funkcjonalnych aplikacji mobilnych na smartfony.

Dużą zaletą sprzętu jest również możliwość wyboru solidnych i trwałych modeli zaprojektowanych w klasie szczelności IP67. Sprzęt jest dedykowany do użytku zewnętrznego.

Jakie parametry mają rejestratory i kamery IP Hikvision?

Praktyczne rozwiązania z zakresu monitoringu wizyjnego cechują się szeregiem zróżnicowanych właściwości użytkowych. Jakie parametry mają rejestratory i kamery IP Hikvision?

  • Matryce – produkty są wyposażone w matryce CMOS o dużej rozdzielczości.
  • Szczelność – sprzęt może być stosowany w użytku wewnętrznym lub zewnętrznym.
  • Oświetlacze IR – kamery IP mogą posiadać dodatkowe emitery podczerwieni.
  • Interfejsy video – rejestratory są dostępne ze wbudowanymi portami VGA czy HDMI.
  • Kompresja – urządzenia mogą wykorzystywać kodeki H.265 czy H.264.

Użytkownicy mogą wybrać wśród urządzeń wyposażonych w konwencjonalne zasilanie 12 V DC, jak również porty zasilające w technologii PoE umożliwiające jednoczesną transmisję danych.

Funkcjonalne systemy monitoringu IP marki Hikvision

Wysokiej klasy kamery i rejestratory to niezbędne elementy nowoczesnych instalacji monitorujących. Jeżeli szukasz profesjonalnych rozwiązań w zakresie zdalnego nadzoru wizyjnego mienia, to wybierz funkcjonalne systemy monitoringu IP marki Hikvision.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj