Orange udostępniło nową usługę, dzięki której klienci korzystający z Windows Phone Store oraz Google Play mogą dopisać koszt zakupu aplikacji na smartfona lub tablet do swojego miesięcznego rachunku.

Znamy już szczegółowe warunki oferty operatora

Jak działa usługa „Dolicz do rachunku Orange”?

Nowa usługa udostępniona przez francuskiego operatora ma być przełomem w swojej kategorii i ułatwić klientom podejmowanie decyzji zakupowych bez konieczności każdorazowego sięgania np. po numer swojej karty kredytowej. Zdaniem ekspertów wielu użytkowników Windows Phone Store oraz Google Play nie dokonywało zakupów aplikacji w obawie przed ewentualną kradzieżą urządzenia lub przechwyceniem numeru karty przez złośliwe oprogramowanie.

Orange zdecydowało się na wprowadzenie wygodnego i bezpiecznego systemu płatności, który po autoryzacji dopisuje koszt zakupu aplikacji z WP Store lub Google Play do rachunku operatora. Przedstawiciele sieci wskazują, że usługa będzie rozwijana i niebawem obejmie swoim zasięgiem także inne usługi oraz środowiska informatyczne.

Warto podkreślić, że usługa „Dolicz do rachunku Orange” obejmuje zakupy produktów ze wszystkich kategorii, tj. nie tylko aplikacji, ale i książek, muzyki, gier oraz materiałów wideo.

Nowa usługa nie wymaga aktywacji ze strony użytkownika

Nowe narzędzie jest usługą bezpłatną i nie wymaga ze strony użytkownika przejścia przez proces aktywacji. „Dolicz do rachunku Orange” obejmuje wszystkich klientów abonamentowych oraz tych korzystających Mix na kartę.

Abonenci, którzy chcą skorzystać z nowej usługi Orange powinny zalogować się do sklepu Windows Phone Store lub Google Play i w ustawieniach konta wybrać domyślny standard płatności operatora.

Zgodnie z regulaminem usługi, Orange wprowadziło limit na łączną wartość zakupów miesięcznych do wysokości 150 zł netto * (bez podatku VAT).

* W komunikacie prasowym operator podaje kwotę 50 zł + VAT, ale w zobowiązującym abonenta regulaminie maksymalną kwotę podwyższono do wartości 150 zł + VAT.

Orange podaje, że wdrożona przez firmę usługa jest całkowicie bezpieczna.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj