Informacje prasowe

Zakupy RTV i AGD przez Internet?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zakupy przez Internet są obecnie niesamowicie popularne i z dnia na dzień zdobywają nowych wielkich entuzjastów. Co takiego jest w owych zakupach, że mają tak wielu zwolenników? Powodów jest bardzo wiele i długo by wymieniać. Przede wszystkim jednak należy wspomnieć o tym, że zakupy za pośrednictwem sieci są wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem i są też coraz to bezpieczniejsze.

Jeśli taniej to… w Internecie!

Czymś innym jest zakup chleba, szamponu do włosów czy karmy dla psa, a czymś innym zakup rozmaitych sprzętów RTV i AGD, a przecież do najtańszych nie należą. Raz na jakiś czas jakieś sprzęty trzeba wymienić na nowe, a skoro nie są tanie, nic dziwnego w tym, że jeśli tylko jest taka możliwość, szukamy oszczędności. Spora część osób boryka się z rozmaitymi kredytami i pomimo wydawałoby się „dobrej” pracy, ma problemy finansowe. W takiej sytuacji oczywiście każdy chce wydawać możliwie jak najmniej.

Nie chodzi jednak o to, aby kupować urządzenia najtańsze i być może wątpliwej jakości, ale o to, aby kupować świadomie. Co to znaczy? Świadomych zakupów można dokonać tylko i wyłącznie wtedy, gdy pozna się szczegółowo ofertę – różnych producentów, różnych sklepów, w tym sklepów internetowych. Nie jest przecież tajemnicą to, że sprzęty o podobnych parametrach, a nawet dokładnie te same sprzęty w różnych sklepach mogą różnić się ceną i to znacznie. Niemal zawsze zaś jest tak, iż sklepy internetowe oferują produkty dużo taniej niż sklepy tradycyjne.

Ci, którzy nie wierzą, że jest to możliwe, mogą porównać ceny przykładowo swoich ulubionych produktów. Często bywa tak, że za dany produkt zapłacimy mniej nawet z przesyłką niż za ten sam produkt w sklepie, do którego najpierw musimy się udać. A zdarza się, że wiele sklepów internetowych nie pobiera dodatkowych opłat za przesyłkę.

Jeśli duży wybór i wygoda to tylko… w Internecie!

W żadnym tradycyjnym sklepie RTV i AGD nie będziemy mieć tak ogromnego wyboru, jak w sklepie internetowym. Poza tym, w sieci możemy, nie ruszając się z miejsca, sprawdzić oferty licznych sklepów, porównać ceny, znaleźć dodatkowe informacje o produktach. Tego wszystkiego nie jesteśmy w stanie zrobić dokonując przeglądu w tradycyjny sposób, czyli przemieszczając się od sklepu do sklepu. Brakłoby nam dnia i siły. Zakupy online możemy zrobić w każdej chwili, o każdej porze dnia i nocy. Jest to bez wątpienia rzecz bardzo wygodna.

Warunki zakupu

Warunki zakupów za pośrednictwem Internetu nie różnią się tak naprawdę niczym od zakupów tradycyjnych. Tak samo na każdy produkt otrzymujemy określoną gwarancję, przysługuje nam reklamacja, a także możliwość zwrotu towaru w określonym czasie, jeśli po prostu rozmyślimy się. Przy każdym zakupie otrzymujemy paragon/fakturę i wszystkie niezbędne dokumenty. Poprzez sieć również możemy zrobić zakupy na kredyt.

Zagrożenia?

Pomimo tego, że liczba zwolenników zakupów online stale rośnie, zawsze będą i takie osoby, które mają wiele argumentów przeciwko. Nie zawsze są one słuszne i w pełni uzasadnione, ale każdy ma prawo czynić zakupy tak, jak lubi. Faktem jest, że zagrożenia są tak jak i wszędzie. Nie jest jednak tak, że zakupy internetowe są niebezpieczne. Trzeba po prostu wiedzieć gdzie i jak kupować.

Przede wszystkim z pewnym ryzykiem może wiązać się kupowanie używanych sprzętów od osób prywatnych. Jeśli więc zależy nam na tym, aby zminimalizować zagrożenia, powinniśmy robić zakupy wyłącznie w sprawdzonych sklepach RTV i AGD, w sklepach, które mają dobrą opinię i są wiarygodne, a takich przecież nie brakuje. Zanim dokonamy zakupu, powinniśmy dokładnie przeczytać regulamin sklepu, informacje dot. warunków dostawy, ewentualnych zwrotów, gwarancji. Jeżeli mamy jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, powinniśmy napisać wiadomość z zapytaniem. Na każdej stronie internetowej sklepu znajduje się zakładka Kontakt, w której znajdują się wszystkie dane kontaktowe.

Jeżeli chodzi o kwestię samej dostawy towaru, tak na dobrą sprawę nie ma większego znaczenia to czy przykładowo lodówkę, pralkę czy zmywarkę kupimy w tradycyjnym sklepie czy też w sklepie internetowym, bo przecieżtak czy inaczej ktoś musi nam je dostarczyć. Są to akurat tego rodzaju sprzęty, których raczej nie przewiedziemy własnym samochodem osobowym. Zanim podpiszemy odbiór, mamy pełne prawo do tego, aby sprzęt sprawdzić, dokładnie obejrzeć z każdej strony. Jeśli jest on uszkodzony, zwyczajnie nie przyjmujemy go i mamy prawo domagać się zwrotu pieniędzy lub wymiany na sprzęt w pełni sprawny, bez jednej rysy.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj