Chyba każdy z was wypalił choć raz w życiu płytę…czy to odsyłaną powoli na emeryturę lecz nadal istniejącą CD czy też popularne DVD, są to chyba najbardziej uznane nośniki danych lecz niestety ich ceny mają wzrosnąć o 50% w drugiej połowie 2013 roku.

Jak poinformował serwis „DigiTimes” wzrost cen płyt CD/DVD/Blu-ray spowodowany jest kryzysem ekonomicznym co w wypadku niektórych firm powoduje zmniejszenie produkcji lub nawet jej koniec. Taiwański producent CMC Magnetics poinformował że na początku przyszłego roku ceny spadną(czyszczenie magazynów) by pod koniec wzrosnąć dwukrotnie. Jak zauważa serwis popyt na tego rodzaju dyski swobodnie spada od kilku do kilkunastu procent w skali roku. Ludzie coraz częściej wolą kupić pendrive czy dysk przenośny który jest bardziej praktyczny ale w niektórych przypadkach nie zastąpi prawdziwej płyty 🙂

 

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj