Stało się. Windows 8 osiągnął status RTM, co oznacza zakończenie prac nad kodem programu. Jeszcze dwa dni temu pisaliśmy o domniemaniach dotyczących daty zakończenia prac. Okazały się one prawdziwe i Microsoft poinformował dzisiaj o uzyskaniu przez najnowszego Windowsa statusu RTM (Release to Manufacturing).

Na razie nie wiadomo, czy zostały poczynione jakieś zmiany względem doniesień sprzed dwóch dni. Jak informuje Microsoft, wybrani partnerzy uzyskają dostęp do kodu systemu jeszcze w tym miesiącu.

15 sierpnia developerzy będą mogli pobrać system w usłudze MSDN, a dzień później klienci Microsoft Software Assurance będą mogli uzyskać dostęp do Windows 8 Enterprise. 20 sierpnia dostęp do systemu uzyskają dostawcy MAPS, a 1 września system będzie dostępny dla posiadaczy licencji zbiorowych.

Premiera sklepowa systemu zapowiedziana jest na 26 października . Czy nowy system będzie sukcesem na miarę Windows XP czy raczej jak niektórzy twierdzą porażką na miarę Visty?

Źródło: Microsoft

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

1 komentarz

  1. Pawel Kurlit Reply

    Ciekawe jak będzie z dostępnością dla studentów:) 

Skomentuj