Według nieoficjalnych doniesień serwisu The Register, Windows 7 nie doczeka się drugiego Service Packa.  Jak podają nieoficjalne źródła, Microsoft nawet nie planował wydania drugiego pakietu poprawek do swojego systemu. Czy to oznacza, że Windows 7 nie będzie dłużej wspierany? Niekoniecznie.

Jeśli przyjrzymy się historii systemu Windows, odkryjemy pewną prawidłowość. Windows 2000 – 4 service packi, XP – 3, Vista -2, a 7? No właśnie. Jak wcześniej wspominałem Windows 7 prawdopodobnie nie dostanie nowego pakietu poprawek. Nie oznacza to jednak całkowitego braku wsparcia dla systemu, ponieważ luki i błędy krytyczne będą wciąż uzupełniane na bierząco. I chociaż teoretycznie wsparcie dla siódemki może wygasnąć już w lutym to niewiele na to wskazuje, ponieważ Windows 7 jest uważany za „godnego następcę Windowsa XP”, a przez przeciwników Windowsa 8 i interfejsu Metro za „Ostatniego prawdziwego Windowsa”. Z pewnością Microsoft będzie dążył do sukcesu ósemki, ale nie sądzę, by firma poświęciła tak uznany produkt jak 7.  Na razie jednak najprawdopodobniej  SP2 dla Windows 7 nie wyjdzie, a dalsze działania będą uzależnione od sprzedaży kafelków w Windows 8.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj