Informacje prasowe Programowanie

Wielki HACKATHON Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Można wygrać 20 tys. zł!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wypracowanie rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami – to temat przewodni Hackathonu+ organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju na PGE Narodowym w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się w weekend 8-9 grudnia 2018 r. Najlepszy zespół programistów dostanie 20 tys. zł nagrody. Co trzeba zrobić, aby zostać zwycięzcą?

Czym jest hackathon, specjalistom w dziedzinie programowania nie trzeba tłumaczyć. Co kryje się zaś pod tajemniczym sformułowaniem Hackathon+? To wersja hackathonu poświęcona rozwiązaniom (programom, aplikacjom, stronom internetowym) dla osób z niepełnosprawnościami.

Plus w nazwie wydarzenia pochodzi od rządowego programu Dostępność Plus, który ma zadbać o potrzeby takich osób, a także ludzi starszych czy rodziców z małymi dziećmi. Program prowadzi Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Aplikacje w szczytnym celu

To właśnie Ministerstwo jest pomysłodawcą i organizatorem ciekawej inicjatywy dla programistów, informatyków czy twórców interfejsów. W Hackathonie+ mogą wziąć udział co najmniej cztero-, maksymalnie zaś siedmioosobowe zespoły. Wszyscy ich członkowie muszą mieć ukończone 18 lat.

Do ich zadań będzie należało m.in. zaprojektowanie aplikacji ułatwiającej osobom z niepełnosprawnościami podróżowanie pociągiem (stworzenie mapy dostępności dworców) czy przygotowanie aplikacji informującej, które programy telewizyjne są dostępne (czyli np. wyświetlane z napisami). Zakres tematów będzie zależał też od kreatywności samych uczestników.

Co ważne, nagrodą za stworzenie najciekawszych rozwiązań jest nie tylko satysfakcja, lecz także 20 tys. zł. Tyle otrzyma zwycięski zespół, ale nagrodzone zostanie też miejsce drugie i trzecie – odpowiednio 12 tys. i 8 tys. zł. Pieniądze będą pochodziły z unijnego programu Polska Cyfrowa.

Wszystkie niezbędne informacje

Warto pospieszyć się z rejestracją, na którą czas uczestnicy mają już tylko do 30 listopada
2018 r., dokładnie do godz. 12.00.

Wszystkie szczegóły (w tym regulamin) potrzebne do wzięcia udziału w Hackathonie+ znajdują się na specjalnie przygotowanej stronie internetowej, którą można znaleźć, klikając TUTAJ >>>

Bezpośredni link do formularza rejestracyjnego kryje się zaś TUTAJ >>>

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj