Poradniki

Ultrabooki HP – polecane modele

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ultrabooki to lekkie, smukłe i niezwykle mobilne urządzenia. Te przenośne narzędzia pracy, mimo niewielkich gabarytów, okazują się bardzo wydajne. Poznaj najlepsze modele ultrabooków HP – sprzętów idealnych dla biznesmenów i freelancerów.

Ultrabook HP EliteBook 840 G3

Mimo tego, że obudowa ultrabooka jest bardzo cienka, charakteryzuje się dużą sztywnością. Zawiasy chodzą płynnie, a maksymalny kąt odchylenia panelu LCD od podstawy wynosi 15 stopni. Ultrabook HP EliteBook 840 G3 posiada dwa porty USB 3.0 (w tym jeden z funkcją ładowania), jeden port USB 3.1, D-Sub, DisplayPort, LAN, a także czytnik kart inteligentnych, miejsce na kartę SIM i złącze dla stacji dokującej. Odstępy między klawiszami klawiatury pozwalają na szybkie wprowadzanie tekstu, a umieszczenie touchpadu o gładkiej powierzchni w zagłębieniu w przedniej części pulpitu roboczego zapobiega obsuwaniu się palców poza obszar płytki dotykowej. Matryca ultrabooka od HP ma rozdzielczość 1920×1080 (Full HD), powłokę antyodblaskową i dużą luminację. Procesor i5-6300U gwarantuje wydajność sprzętu, a zamontowanie dysku SSD o pojemności 256 GB zapewnia płynną pracę urządzenia. Przy typowych zastosowaniach biznesowych EliteBook 840 G3 nie emituje hałasu. Edytowanie dokumentów, przeglądanie stron internetowych czy wyświetlanie filmowej prezentacji nie aktywują wentylatora. Włącza się on dopiero po dłuższym czasie pracy, a generowany przez niego szmer o natężeniu 30,5 dB zwykle ginie wśród odgłosów otoczenia. Znakomity system chłodzenia, 16 GB pamięci, dobra jakość dźwięku oraz wytrzymała bateria to kolejne atuty sprzętu firmy HP.

Czytaj także:  Laptopy poleasingowe – czy warto kupić? Wady i zalety

Ultrabook HP ProBook 840

Ultrabook posiada wydajny procesor Intel Core i5-4210U, 8 GB pamięci oraz szybki dysk SSD o pojemności 256 GB. Lekka i solidna obudowa sprzyja zastosowaniom biznesowym. Sprawdzi się m.in. w podróży. Zawiasy dają możliwość rozwarcia patrycy do 140 stopni względem klawiatury. Dodatkowe udogodnienia to cztery porty USB 3.0, złącza LAN, VGA, DisplayPort oraz cicha klawiatura wyspowa odporna na zachlapanie. Ultrabook HP ProBook 840 ma opcję doczepienia drugiej baterii poprzez specjalny port na spodzie obudowy. Duży touchpad o rewelacyjnej precyzji pozwala na sprawne kontrolowanie kursora. Ekran o rozdzielczości 1600×900 (HD+) i matowej powierzchni nadaje się do pracy w jasno oświetlonych pomieszczeniach i na zewnątrz budynków. Bateria litowo-jonowa jest sprawna, energooszczędna i pracuje do 240 minut.

Ultrabook HP ELITEBOOK 820 G1

Ultrabook HP ELITEBOOK 820 G1 ma smukłą obudowę o zaokrąglonych kształtach i matowych powierzchniach odpornych na zabrudzenia. Lekka i sztywna konstrukcja wytrzymuje nawet mocniejszy ucisk. Zawiasy działają płynnie, a poręczny mechanizm otwierający pozwala na zdjęcie spodniej pokrywy i dostęp do podzespołów wewnętrznych. Nie trzeba przy tym używać narzędzi. Urządzenie posiada porty USB 3.0, dwa wyjścia VGA i DisplayPort, gniazdo audio, LAN, czytnik kart pamięci i czytnik kart inteligentnych. Płytka dotykowa jest nieduża, ale komfort jej stosowania okazuje się wysoki. Manipulator punktowy to z kolei praktyczny dodatek ułatwiający sterowanie kursorem. Matryca HP Elitebooka 820 G1 ma rozdzielczość HD. Sprzęt wyposażono też w dysk SSD o pojemności 180 GB, 4 GB pamięci i procesor Intel Core i5-4300U.

Polecane modele ultrabooków HP wyróżniają się wydajnością, wygodą użytkowania i wyjątkową mobilnością. Lekkie i poręczne sprzęty z pewnością staną się ulubionymi urządzeniami biznesmenów i studentów.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj