Kryptowaluty

Ukraińska firma chce używać Bitcoinów by obejść sankcje

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ukraińska firma żeglugowa – Varamar – chce akceptować płatności w Bitcoinach jako sposób na obejście różnego rodzaju sankcji nałożonych na niektóre kraje, w których firma chce działać.

Korzystając z płatności w bitcoinach, firma unika potężnej ilości dokumentów związanych z płatnościami międzynarodowymi, a także prowizji związanymi z płatnościami czy załatwianiu różnych spraw.

Według założyciela firmy, Aleksandra Varvarenko, akceptowanie tej kryptowaluty ułatwia prowadzenie interesów z klientami w krajach, w których nakładane są sankcje.

Formalności związane z transakcjami są skomplikowaną i czasochłonną czynnością w bankach, a płatności bitcoin rozwiązują ten problem, bo są szybsze. Ponadto pomoże to rozwiązać problemy związane z płatnościami w takich krajach jak Pakistan, Rosja, Sudan, Jemen czy Katar. W tych krajach jest dużo solidnych firm, ale można z nimi współpracować bo są ofiarami sankcji nakładanych na ich rządy.

Bardzo ciekawie wygląda ten pomysł. Przykład tej firmy wyraźnie pokazuje, że bitcoin jak i inne kryptowaluty mają wielki potencjał.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj