Dyski i pamięci przenośne Informacje prasowe

Trzy nowe dyski gamingowe SSD od Western Digital

Pinterest LinkedIn Tumblr

Podczas środowej imprezy Flash Perspective, firma Western Digital Corp. zaprezentowała trzy nowe urządzenia SSD z popularnej serii produktów dla graczy WD_BLACK™. Pojemne i wydajne nowości są idealną propozycją dla graczy, którzy chcieliby wprowadzić na wyższy poziom możliwości swoich komputerów i konsoli do gier następnej generacji.

Nowości zapewniają wydajność oraz pojemność gwarantujące graczom błyskawiczny dostęp do ich ulubionych gier

Nowe dyski SSD dla graczy od Western Digital

  1. Nowy zewnętrzny dysk WD_BLACK™ D30 Game Drive SSD zaprojektowany z myślą o współpracy z konsolami następnej generacji, np. PlayStation™
  2. WD_BLACK D30 Game Drive SSD for Xbox zaprojektowany, przetestowany i zatwierdzony pod kątem kompatybilności z konsolami Xbox – wraz z dyskiem klient otrzymuje miesięczny dostęp do usługi Xbox Game Pass Ultimate
  3. Nowy wewnętrzny dysk WD_BLACK SN750 SE NVMe™ SSD oferuje łatwą możliwość upgrade’u PCIe® Gen4 storage dla użytkowników PC oraz laptopów

Nasza marka WD_BLACK oferuje graczom oczywiste korzyści – to szybkie i niezawodne rozwiązania storage, które sprawiają, że granie staje się lepsze i łatwiejsze. Wprowadzając prezentowane dziś nowości sprawiamy, że w rodzinie WD_BLACK każdy gracz znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna swoją przygodę z grami, czy ma już ogromne doświadczenie. Wszyscy oni będą mogli lepiej i pełniej eksplorować świat najnowszych i najbardziej innowacyjnych gier. Rob Soderbery, executive vice president oraz główny menedżer działu Flash Business w Western Digital.

Głos też zabrał gospodarz imprezy The Game Awards:

W ciągu ostatnich kilku lat oprawa graficzna oraz realizm i immersja zapewniana przez nowe gry weszły na zupełnie nowe poziomy – dlatego też technologia Flash stała się kluczowa do zapewnienia sprawnej rozgrywki. Gracze potrzebują nie tylko więcej miejsca na dane, kluczowa jest też dla nich wydajność i szybkość, pozwalające błyskawicznie wejść do świata gry i cieszyć się grami tak, jak chcieli tego ich twórcy. Geoff Keighley, weteran branży gier i gospodarz imprezy The Game Awards, który był gościem imprezy Western Digital

Rezydując na pograniczy branży technologicznej oraz rozrywkowej, marka WD_BLACK zapewnia graczom innowacyjne rozwiązania storage, zaprojektowane z myślą o nich. Wśród nowo zaprezentowanych produktów znalazły się:

WD_BLACK SN750 SE NVMe SSD

WD_BLACK SN750 SE NVMe SSD pozwala entuzjastom gier wynieść na nowy poziom wydajność storage swoich komputerów i laptopów (dzięki zastosowaniu technologii PCIe Gen4), a także zapewnić więcej miejsca na gry. To rozwiązanie typu DRAM-less bazuje na PCIe Gen4 (zapewniając jednocześnie wsteczną kompatybilność z PCIe Gen3), oferując dzięki temu transfery sięgające 3,600MB/s. Dzięki temu, że urządzenie używa o 30% mniej energii niż poprzedni model, docenią je szczególnie gracze korzystający z laptopów – które będą mogły dłużej działać na baterii. Dołączone oprogramowanie WD_BLACK Dashboard pozwala na monitorowanie stanu dysku oraz zapewnienie maksymalnej wydajności rozgrywki, także podczas jej streamowania.

  • Cena/Dostępność: WD_BLACK SN750 SE NVMe SSD będzie dostępny w wersjach 250GB, 500GB oraz 1TB w cenie od 298,99 zł. Dysk można już teraz zamawiać – w ramach preorderu – na stronie Western Digital Store, zaś latem pojawi się w ofercie wybranych partnerów, integratorów i sprzedawców produktów Western Digital.

WD_BLACK D30 Game Drive SSD

WD_BLACK D30 Game Drive SSD
WD_BLACK D30 Game Drive SSD

To zgrabne, kompaktowe urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników konsoli, którzy chcą zminimalizować czas ładowania i zacząć granie jak najszybciej. Nowość oferuje szybkość odczytu danych sięgający 900 MB/s – a dzięki maksymalnej pojemności 2 TB (co pozwala na zapisanie do 50 gier – jeśli założymi, że gra zajmuje ~36 GB) gracze mogą spędzić więcej czasu na graniu, zamiast kasować i ponownie pobierać ulubione tytuły. Dysk zaprojektowano tak, by idealnie pasował wizualnie do nowych konsol, wyposażono go też w demontowaną podstawkę.

  • Cena/Dostępność: WD_BLACK D30 Game Drive SSD jest dostępny w wersjach o pojemnościach 500GB, 1TB oraz 2TB, w cenie od 749,99 zł. Urządzenie jest już dostępne w ofercie wybranych partnerów, integratorów i sprzedawców produktów Western Digital, a także w sklepie Western Digital Store.

WD_BLACK D30 Game Drive SSD for Xbox

Zbudowana z myślą o współpracy z konsolą Xbox i oficjalnie licencjonowana dla tej platformy wersja WD_BLACK D30 Game Drive SSD zapewnia wysokie prędkości oraz wysoką pojemność, zamknięte w obudowie zainspirowanej wzornictwem konsoli Xbox. Użytkownicy mogą go błyskawicznie podłączyć i zacząć tworzyć ogromną kolekcję ulubionych gier lub wykorzystać jako miejsce do przechowywania nowych tytułów (jednocześnie mogąc uruchamiać tytuły dla Xbox One bezpośrednio z dysku). Wraz z dyskiem nabywca otrzymuje miesięczny dostęp do usługi Xbox Game Pass Ultimate zapewniającej dostęp do ponad 100 gier na PC i konsolę, a także rozgrywki multiplayer dla graczy konsolowych.

  • Cena/Dostępność: WD_BLACK D30 Game Drive SSD for Xbox dostępny jest w wersjach 500GB, 1TB oraz 2TB, w cenie od 769,99 zł. Urządzenie można już zamawiać – w ramach pre-orderu – w Western Digital Store zaś w czerwcu pojawi się w ofercie wybranych partnerów, integratorów i sprzedawców produktów Western Digital.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj