lebara-baner

Operatorzy sieci komórkowych w Polsce mają miliony klientów na terenie całego kraju. Kierują swoja ofertę zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Prowadzą działalność w formie abonamentów telefonicznych i internetowych oraz na zasadach kart pre-paid. Konkurencją dla nich, zwłaszcza w dziedzinie połączeń międzynarodowych, są coraz śmielej wkraczający na nasz rodzimy rynek operatorzy MVNO.

 

MVNO, czyli..?

Skrót MVNO oznacza Mobile Virtual Network Operator. Jest to określenie wykorzystywane w stosunku do wirtualnych operatorów sieci komórkowych. Operatorzy tego typu oferują klientom swoje usługi telekomunikacyjne w bardzo korzystnych cenach. Mogą sobie pozwolić na prowadzenie takiej polityki cenowej, bowiem nie muszą budować własnej infrastruktury, a korzystają z wież transmisyjnych największych operatorów sieci komórkowych w Polsce. Działalność operatorów MVNO prowadzona jest w Polsce zgodnie z przepisami Prawa telekomunikacyjnego. Każdy taki podmiot, który wejdzie na polski rynek, musi uzyskać wpis do rejestru prowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. W przeciwnym wypadku nie będzie mógł prowadzić działalności telekomunikacyjnej.

Jednym z operatorów MVNO w Polsce, który niedawno stanął do walki konkurencyjnej o klientów jest firma Lebara Mobile. Ma ona bardzo interesującą ofertę połączeń międzynarodowych i proponuje wygodne rozwiązania, takie jak pakiety MIX.

 

Bez abonamentu i zbędnych kosztów

Zaletą funkcjonowania operatorów MVNO jest to, że oferują oni swoim klientom usługi w bardzo niskiej cenie – nawet kilka groszy za minutę przy rozmowach międzynarodowych. Firmy mogą w ogóle nie pobierać od swoich klientów opłat za rozmowy dokonywane na terenie kraju, wewnątrz tej samej sieci. Tanie pakiety minut do wykorzystania na rozmowy do wielu krajów, darmowe smsy zagraniczne i pakiety internetowe sprawiają, że jest to ciekawa oferta, zwłaszcza dla osób, które mają bliskich poza granicami kraju. Operator wirtualny nie żąda ponadto od klientów podpisania stałej umowy o dostawę usług. Można z nich korzystać ciągle, albo tylko przez okres, kiedy tego potrzebujemy, zaś operator udostępni kartę SIM do telefonu komórkowego bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Minuty wykupione w pakietach rozmów międzynarodowych nie są ważne tylko przez 30 dni od ich wykupienia, ale przechodzą na kolejne miesiące.