lebara-baner

Operatorzy sieci komórkowych w Polsce mają miliony klientów na terenie całego kraju. Kierują swoja ofertę zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Prowadzą działalność w formie abonamentów telefonicznych i internetowych oraz na zasadach kart pre-paid. Konkurencją dla nich, zwłaszcza w dziedzinie połączeń międzynarodowych, są coraz śmielej wkraczający na nasz rodzimy rynek operatorzy MVNO.

 

MVNO, czyli..?

Skrót MVNO oznacza Mobile Virtual Network Operator. Jest to określenie wykorzystywane w stosunku do wirtualnych operatorów sieci komórkowych. Operatorzy tego typu oferują klientom swoje usługi telekomunikacyjne w bardzo korzystnych cenach. Mogą sobie pozwolić na prowadzenie takiej polityki cenowej, bowiem nie muszą budować własnej infrastruktury, a korzystają z wież transmisyjnych największych operatorów sieci komórkowych w Polsce. Działalność operatorów MVNO prowadzona jest w Polsce zgodnie z przepisami Prawa telekomunikacyjnego. Każdy taki podmiot, który wejdzie na polski rynek, musi uzyskać wpis do rejestru prowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. W przeciwnym wypadku nie będzie mógł prowadzić działalności telekomunikacyjnej.

Jednym z operatorów MVNO w Polsce, który niedawno stanął do walki konkurencyjnej o klientów jest firma Lebara Mobile. Ma ona bardzo interesującą ofertę połączeń międzynarodowych i proponuje wygodne rozwiązania, takie jak pakiety MIX.

 

Bez abonamentu i zbędnych kosztów

Zaletą funkcjonowania operatorów MVNO jest to, że oferują oni swoim klientom usługi w bardzo niskiej cenie – nawet kilka groszy za minutę przy rozmowach międzynarodowych. Firmy mogą w ogóle nie pobierać od swoich klientów opłat za rozmowy dokonywane na terenie kraju, wewnątrz tej samej sieci. Tanie pakiety minut do wykorzystania na rozmowy do wielu krajów, darmowe smsy zagraniczne i pakiety internetowe sprawiają, że jest to ciekawa oferta, zwłaszcza dla osób, które mają bliskich poza granicami kraju. Operator wirtualny nie żąda ponadto od klientów podpisania stałej umowy o dostawę usług. Można z nich korzystać ciągle, albo tylko przez okres, kiedy tego potrzebujemy, zaś operator udostępni kartę SIM do telefonu komórkowego bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Minuty wykupione w pakietach rozmów międzynarodowych nie są ważne tylko przez 30 dni od ich wykupienia, ale przechodzą na kolejne miesiące.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj