Njusy

TP-Link Archer TX20UH – nowa karta sieciowa USB z Wi-Fi 6

Pinterest LinkedIn Tumblr

TP-Link prezentuje kartę sieciową Archer TX20UH ze złączem USB, pozwalającą na uzyskanie prędkości transmisji Wi-Fi do 1800 Mb/s. Zewnętrzne, regulowane anteny o wysokim zysku zapewnią stabilną i szybką pracę. Produkt świetnie sprawdzi się u użytkowników, którym zależy na szybkości i niezawodności transmisji nawet w trudniejszych warunkach.

Specyfikacja karty sieciowej TP-Link Archer TX20UH

Karta sieciowa TP-Link Archer TX20UH
Karta sieciowa TP-Link Archer TX20UH
  • Urządzenie pracuje w standardzie 802.11ax i oferuje do 1800 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach transmisji: do 574 Mb/s w paśmie 2.4GHz oraz do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz.
  • Zgodność z technologią Wi-Fi 6 gwarantuje swobodne korzystanie z wieloosobowych gier sieciowych, rozmów VoIP czy strumieniowej transmisji materiałów wideo.
  • Protokół szyfrowania WPA3 zapewnia bezpieczeństwo transmisji na najwyższym poziomie.
  • Protokół USB nie będzie wąskim gardłem podczas używania karty. Dzięki złączu USB 3.0 prędkości transferu są nawet 10x wyższe niż w przypadku USB 2.0.
  • Podstawka i regulowane, mocne anteny pozwolą umiejscowić kartę w miejscu, gdzie zasięg będzie najstabilniejszy.

Technologia MU-MIMO, w którą wyposażono kartę, pozwala na jednoczesną komunikację z kilkoma urządzeniami klienckimi, co znacząco poprawia ogólną wydajność sieci. Technologia Beamforming wspiera z kolei zasięg i stabilność połączeń Wi-Fi kierując wiązkę sygnału sieci bezprzewodowej w stronę routera czy punktu dostępowego. Technika OFDMA umożliwia transport wielu paczek do kilku urządzeń w tym samym czasie (w przeciwieństwie do Wi-Fi 802.11ac, które umożliwia transport tylko jednej paczki na raz). Znacząco poprawia to wydajność zarówno pobierania, jak i wysyłania danych.

Cena TP-Link Archer TX20UH

Konfiguracja produktu jest bardzo prosta. Wystarczy podłączyć go do komputera, a system operacyjny automatycznie zainstaluje sterowniki. Urządzenie jest kompatybilne z systemami Windows i Mac OS. Karta sieciowa TP-Link Archer TX20UH jest już dostępna w sprzedaży w cenie ok. 220 zł. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj