Laptopy

To już koniec netbooków

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Ostatecznie już ogłoszono koniec produkcji małych laptopów czyli  netbooków. Tego typu urządzenia były z nami na rynku od 2007 roku gdy wszystko zapoczątkował ASUS aż do teraz kiedy to nadchodzi ich koniec.   

Producenci którzy już wcześniej zrezygnowali z produkcji netbooków to Samsung, HP i Dell teraz dołącza do nich ten który wszystko zapoczątkował czyli ASUS oraz  drugi producent Acer co przełoży się na definitywny koniec ich produkcji. Najlepszym okresem dla tego typu urządzeń w Polsce był rok 2009 kiedy to zainteresowanie małymi komputerami osobistymi było ogromne. Od teraz mają trwać wyprzedaże towaru ale raczej nie ma co liczyć na znaczne niższe ceny. Lecz przy obecnych cenach i wyborze tabletów które są zapewne winowajcą zniknięcia netbooków raczej nie ma sensu inwestowanie w taki sprzęt. Ciekawe jak te krótkie 5 lat istnienia tych urządzeń zapiszę się w ich historię. Ja osobiście sam nie wróżyłem im świetlanej  przyszłości  i tak się też stało.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj