To,  że Nvidia od dawna pracuje nad nową Tegrą nie jest tajemnicą. Tajemnicą była jednak data premiery nowego układu oznaczonego numerem 4. I chociaż wiele wskazywało na to, że procesor może pojawić się na rynku jeszcze w tym roku, tak jednak nie będzie.

Nowa Nvidia Tegra ma zostać zaprezentowana na targach CES. Pierwsze urządzenia oparte o nowy procesor zielonych zostaną pokazane najprawdopodobniej w lutym na targach Mobile World Congress. Wayne, bo pod taką nazwą jest znany układ, ma prezentować dwukrotnie wyższą wydajność niż Tegra 3 i dziesięciokrotnie większą od Tegry 2. Warto również zwrócić uwagę na obsługę LTE przez nowy procesor Nvidii.

Obecnie nie wiadomo jaką wydajność zaprezentuje procesor, chociaż nieoficjalnie mówi się, że może być konkurentem dla Apple A6.

Źródło: Fudzilla

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj