Ciekawostki technologiczne

Do tego baru w Manchesterze mają wstęp tylko prawdziwi hipsterzy!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ciekawy pomysł na biznes ma 28-letni mieszkanieć Manchesteru Max Dovey. Postanowił otworzyć bar. Wyjątkowy bar. Wstęp do niego mają tylko prawdziwi hipsterzy. Właściciel tego baru sprawdza na specjalnej bramce czy jesteś hipsterem.

Trzeba przyznać, że Max ma dość oryginalny i wyjątkowy pomysł na bar dla hipsterów.

Każdy kto chce wejść do niego musi przejść tzw. selekcję. Przed wejściem do środka robione jest zdjęcie potencjalnemu klientowi – twarz i ubiór. Twoje zdjęcie będzie porównane z innymi zdjęciami hipsterów i nie-hipsterów (obecna baza zdjęć Maxa to 20 tys.).

Za wszystko odpowiada sztuczna inteligencja która potrafi trafnie ocenić klienta. Co więcej, z każdym nowym zdjęciem uczy się rozpoznawać jeszcze lepiej.

Prawdziwym hipsterem będziesz gdy osiągniesz ocenę na poziomie 90%.

Każdy kto przejdzie test będzie mógł liczyć na darmowee piwo oraz kontakt z innymi prawdziwymi hipstera. Można się pokusić o stwierdzenie, że to będzie crème de la crème.

70% odwiedzających klientów odpada.

Jak zatem dostać się do środka? Musisz mieć brodę, stylowe ciuchy oraz okulary i kubek z kawą w ręku. Podobno kawa bardzo zwiększa szanse.

Bystre oko Czytelnika z łatwością zauważy po zdjęciach, że ten bar wygląda dziwnie. Tak na prawdę ten bar dla hipsterów to projekt artystyczny, który ma nam dać myślenia na temat naszej zależności od nowych technologii. Max wyjaśnia, że chce pokazać jak łatwo jest stworzyć oprogramowanie, które nas oceni i zadecyduje o naszym losie.

Jeżeli ktoś przebywać będzie w Manchesterze w dniach od 18 listopada do 26 lutego 2018, to będzie mógł się sprawdzić czy jest prawdziwym hipsterem. The Hipster Bar jest częścią wystawy humansbeingdigital (The Lowry, Pier 8, Salford Quays, M50 3AZ, otarte od niedzieli do piątku w godzinach 11-17 oraz w soboty od 10 do 17).

Źródło: Manchester Evening News

Strona wystawy humansbeingdigital: klik

 

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj