Techland razem z organizacją Creativro wspiera inicjatywę charytatywną „Złomobol 2012”. Wrocławka drużyna startuje w rajdzie starych samochodów przez Europę, aby wesprzeć wychowanków domów dziecka.  Trasę rajdu pokona w specjalnie zaprojektowanym na tą okazję Miętolocie.

Techland, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Can’t Stop Games, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Tequila Mobile i Xantus Animation Studio, czyli podmioty zrzeszone w klastrze Creativro, postanowiły przyłączyć się do inicjatywy „Złombol 2012” i wesprzeć wrocławską drużynę, która chce w tym roku podbić grecką Olimpię. W trasę wyruszy legendarny polski fiat 125p, dla którego internauci wybrali już nawet imię – Miętolot!

Czym jest „Złombol”? To spektakularny rajd starymi samochodami przez Europę. Impreza ma charakter charytatywny. Celem jest zebranie jak największej sumy na zakup dóbr dla dzieci z domów dziecka.

W latach 2007-2008 celem wyprawy było Monako, w 2009 roku zdobyto koło podbiegunowe, w 2010 aż 121 aut wystartowało do Istambułu, a w 2011 niemal 130 ekip wyruszyło do Loch Ness. W czasie ubiegłorocznej edycji udało się zebrać przeszło 230 tysięcy złotych (ponad 700 darczyńców)! Dzięki temu dzieci dostały m. in. sprzęt komputerowy, gry, programy edukacyjne, telewizory, pościele, rowery i akcesoria rowerowe, zabawki, artykuły plastyczne i wiele innych rzeczy, które wywołały uśmiech na ich twarzach. Trasę tegorocznego rajdu można prześledzić tutaj: http://bit.ly/NW3RLI . W sumie do Grecji wyruszy około 200 ekip!

Firmowany przez klaster Creativro Miętolot to jeden z przeszło dwunastu wrocławskich samochodów, które wyruszą w trasę Złombolu. Dzięki uprzejmości władz miejskich w piątek 14 września o godzinie 18.00 na wrocławskim Placu Solnym odbędzie się niezwykły pokaz startujących w rajdzie aut. Wszyscy chętni będą mogli spotkać się i porozmawiać z uczestnikami rajdu oraz dowiedzieć się, jak można wesprzeć akcję. Serdecznie zapraszamy!

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj