Na pierwszy ogień w cyklu „Tanie granie przez wakacje” przyjdzie nam się zmierzyć z dobrze znaną konsolą Microsoftu, jaką jest Xbox 360. Jak się okazuje, by dobrze pograć, wcale nie trzeba mieć komputera za kilka tysięcy złotych, a wystarczy konsola za kilkaset złotych i kilka dobrych gier.

Co można kupić za 600zł?

Tak jak określiłem we wstępnie do cyklu, głównym założeniem jest zakup sprzętu i gier do 600zł, ponieważ ta granica jest najbardziej realną granicą dla większości nastolatków, którzy wakacje spędzają w domu. Zatem co można w tej cenie kupić?

Po przejrzeniu kilkuset ofert z allegro okazuje się, że za wspomniane 600zł można kupić przyzwoity zestaw. Oczywiście cały czas będziemy obracać się w sprzęcie i grach używanych, jednakże w dobrym stanie, tak by zakupione przedmioty posłużyły nam dość długo. Co więc możemy kupić za 600zł?

 

Kupujemy Xboxa 360

Bariera cenowa, jaką sobie wyznaczyliśmy pozwala na zakup konsoli Xbox 360 z pełnym okablowaniem, padem i kilkoma grami. Ceny konsol wahają się od 200 do 1000zł, jednakże nas nie interesują ani najtańsze, ani najdroższe modele. Dlaczego nie najtańsze? Ponieważ w starszych modelach (Xenon, Zephyr i Falcon) często występował błąd RRoD, który kończył żywot konsoli. Bardzo częstym błędem jest przegrzewanie się konsol, o co w czasie letnich upałów nietrudno.  Zatem jaki model Xboxa  poradzi sobie z upałami i jest względnie bezawaryjny? Otóż wszystkie modele wyprodukowane po 2009 (rewizja Jasper lub Slim) praktycznie wykluczyły błąd trzech diod śmierci, a także wiele innych błędów, które niszczyły konsolę. Konsole z nowszych rewizji można kupić w okolicach 400zł za Jaspera i 600zł za Slim. Ważne jest również by w komplecie był zasilacz i pad, ponieważ chcemy uniknąć dodatkowych wydatków.

 

12.1A na linii 5V charaktryzuje konsole z generacji Jasper 

Ile kosztują gry?

Gdy mamy już konsolę, warto zaopatrzyć się w gry. Tutaj nie będę podawał konkretnych tytułów, ponieważ każdy lubi coś innego. Dodam jednak, że wiele dobrych gier można dostać za mniej niż 40zł! Wystarczy przeszukać portale aukcyjne i fora internetowe, by znaleźć niemal każdy tytuł w dobrej cenie. Jedyne, o czym należy pamiętać to sprawdzenie stanu płytki, bowiem nie chcemy kupić gry, której napęd nie odczyta z powodu złego stanu.

 

Podsumowanie

Podsumowując, za 600zł można całkiem nieźle pograć. W prawdzie konsola Xbox 360 nie dorównuje już najnowszym pecetom, ale ciągle oferuje najnowsze tytuły, przez ciągle jest dobrą propozycją dla zapalonych graczy. Aby zamknąć ten krótki poradnik w kilku słowach pokuszę się o tabelę wad i zalet proponowanego zestawu.

Zalety:

  •  Dostępność najnowszych gier
  •  Brak konieczności aktualizacji sprzętu
  •  Niska cena w stosunku do możliwości
  •  Bardzo wygodne sterowanie
  •  Możliwość gry przez Xbox Live

Wady:

  •  Niższa jakość grafiki niż przy grach PC
  •  Wysokie koszty rozgrywki online

 

Ocena: 8/10

 

Źródła zdjęć: 1

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj