Ubuntu to darmowy system oparty na jądrze i systemie Linux jak dotąd był dostępny jedynie na komputery osobiste. Producent ma zamiar to zmienić i w całości przeniesie system na urządzenia mobilne.

Ubuntu Phone OS bo tak będzie nazywać się nowy system ma zawierać wszystko to co posiada standardowa wersja tego systemu na PC. System został oficjalnie zapowiedziany wczoraj a ma zostać zaprezentowany na zbliżających się targach CES 2013. W systemie znajdziemy takie funkcje i ciekawostki jak: „Edge Magic” obsługuje gesty kciukiem, sterowanie telefonem za pomocą głosu czy obsługa standardowych aplikacji lub pisanych na HTML5. Mobilny system Ubuntu mam mieć też własny znakomity, unikatowy desing oraz wyróżniać się dużą szybkością działania. Poniżej znajdziecie trailer zapowiadanego systemu.

 

 

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj