Wreszcie jest. Dzisiaj oficjalnie miejsce ma światowa premiera Windowsa 8. Przez jednych uwielbiany, przez innych znienawidzony. Jakikolwiek by nie był, jedno jest pewne, jest przełomowy.

Jak zapewne część z Was wie wraz z Windowsem8  uśmiercony został przycisk „Menu Start”. Ponadto system wyposażony jest w nowy interfejs znany jako Metro UI (chociaż ta nazwa już nie obowiązuje, to jakoś się utarła). Co zatem nowego oprócz design przynosi nam Windows 8?

Dla zwykłego użytkownika będzie to przede wszystkim spore przyspieszenie systemu (przynajmniej ja takie odczułem). Ponadto dostępny będzie Windows Store, czyli coś w rodzaju Android Marketu. Ważną nowością jest również możliwość integracji systemu z chmurą i znacznie ściślejsza współpraca z urządzeniami mobilnymi z systemem Microsoftu.

Jakiś czas temu pisałem  „Umarł Król, niech żyje Król”.  Dzisiaj te słowa się iszczą i tak oto Windows 8 wchodzi na tron jako najnowszy system giganta z Redmond.

Źródło grafiki: Microsoft

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj