Nasz kontakt ze światem za pomocą internetu trwa już bardzo długo i zapewne tak już zostanie. Istotną kwestią jest oczywiście ulepszanie pewnych rzeczy i nie chodzi tutaj tylko o urządzenia za sprawą jakich możemy być mobilni w sieci, ale też ulepszanie stron według potrzeb internautów.

coraz częściej obserwujemy, że  strony www Toruń od dawna projektowane są naw stylu tzw. flat design. Jest to styl rodzaj projektowania strony, który charakteryzuje się prostotą i unikaniem przestrzenności w przedstawianych elementach. Ma to na celu ułatwienie nawigacji strony i uczynienie jej bardziej przystępną dla użytkownika? Najważniejsze dla internauty jest łatwe i proste poruszanie się po stronie, wrażenia estetyczne, nowoczesny wygląd a także możliwość bezproblemowego ładowania się jej zawartości.

Mniej znaczy więcej

Jeszcze nie tak dawno temu strony były bogate i przesycone środkami plastycznymi- poruszające się elementy, flashowe banery, muzyka na stronie to coś co projektanci uwielbiali stosować- popisy swoich możliwości. Ostre kolory, trójwymiarowe czy ruchome ikony, mnóstwo tekstu z drażniącą oczy czcionką itp. Dziś za sprawą projektowania z flat design wszystkie dawne atuty wydają się pewnego rodzaju kiczem, co udowadnia niechęć internautów do odwiedzania i zakładania tego rodzaju stron. Flat design obecnie jest numerem jeden i projektanci idący z czasem, oraz postępem właśnie w tym kierunku podążają. Gdyby najłatwiej opisać projekty stron w technice flat design powiedzielibyśmy, iż są to proste rozwiązania, które uwielbiają internauci. Płaska budowa strony bez zbędnych ozdobników i krzykliwych, ale w wystarczająco zachęcających i żywych kolorach. Wszelkie ikony okazują się być najprostszym przekazem do danego celu, natomiast zastosowane w technice flat design są tym bardziej proste.

Jeśli chodzi o tekst jest go tylko tyle, ile potrzeba i nic więcej. Dodatkowo czcionka, którą tekst został napisany jest przyjazna dla oczu przy czym również łatwiej owy tekst przeczytać i nawet zrozumieć. Grafika została w flat design prawie wyeliminowana. Zdjęcia czy inne obrazki oczywiście są, jednakże tylko w ramach konieczności, a nie na zasadzie ,,im więcej tym lepiej’’. Kolejnym atutem jest fakt, iż każda ze stron wykonanych w owej technice oprócz lekkości i przejrzystości idealnie współgra ze zmianami technologicznymi, które obecnie są modne i wygodne. Posiadając stronę z wykorzystaniem flat design możemy mówić o sukcesie, ponieważ zainteresowanych stroną nie zabraknie.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj