W Polsce została powołana fundacja o nazwie Startup Poland, która ma za zadanie reprezentować nowe projekty w formacie urzędowym i pomagać młodym ,ambitnym przedsiębiorcom z wizją, którzy chcą zwojować świat. Statystyki podają, że powołana kilka miesięcy temu organizacja już przynosi korzyści. Rok 2015 ma być rokiem polskich startupów.

 

Google i Startup Poland

Do tej pory polskie startupy kojarzone były tyko z luźną atmosferą, a spotkania raczej nie przypominały biznesowych konferencji. Teraz jednak się to zmieniło – Startup Poland wprowadza polskie startupy w nowy wymiar walki o klienta i swój sektor rynkowy. Co najważniejsze, organizacją zainteresowało się nawet samo Google, które zaczyna pomagać w prowadzeniu projektów i finansować te, które są najbardziej obiecujące.

Od inkubatora przedsiębiorczości po krezusa finansowego – tak wyobrażamy sobie polskie startupy. Niestety, do tej pory była to tylko mrzonka – nawet ambitne polskie projekty przynosiły straty. Winę za to ponosili przede wszystkim właściciel, którzy nie skupiali się na zapleczu technicznym i marketingowym. Brakowało także środków na rozwój , a to podstawa przy startupach. Dołączając do organizacji Startup Poland każdy pomysłodawca projektu ma okazję zdobyć wsparcie, fundusze i profesjonalne zaplecze, które będzie reprezentować go na arenie międzynarodowej.

 

Rozwój fundacji

Cieszy fakt, że Startup Poland zdobywa nowych zwolenników i kontrahentów. Współpraca z Google pokazuje, że fundacja liczy się na arenie międzynarodowej. Mamy nadzieję, że zostanie pokierowana na właściwe tory i wykorzysta potencjał polskich startupowców, którzy bez pomocy giną w tłumie innych projektów. Startup Poland uważane jest za bardzo silny głos, który pomaga propagować pomysły polskich inżynierów. Pod opieką fundacji jest już kilkadziesiąt projektów, a spływają kolejne, dając możliwości dla wszystkich, którzy marzą o swoim biznesie i wielkim bogactwie. Jednak sama fundacja pokazuje, że nie chodzi tylko o pieniądze, ale przede wszystkim tworzenie czegoś nowego i innowacyjnego.

 

Oficjalna strona:  startuppoland.org

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

komentarze 2

  1. Ciekawa inicjatywa chociaż w Polsce może być ciężko z jej popularnością.

  2. Zgodze się Startup Poland może i jest dobrym pomysłem na wspieranie osoby kreatywne i z pomysłem na biznes tylko kwestia tego aby nie odpowiednie osoby nie przekształciły tego w całkowicie coś odwrotnego, startup w polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem więc jest ciekawa jak ten pomysł dalej się potoczy.

Skomentuj