Google

Nadchodzi Speed Update w Google, który dotknie wolne strony w mobilnych wynikach wyszukiwania

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeżeli masz stronę, która wczytuje się wolno (w szczególności na urządzeniach mobilnych), to już niedługo Twoja strona może stracić wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania dla stron mobilnych!

Jak możemy przeczytać na blogu dla webmasterów Google, w lipcu 2018 wejdzie w życie Speed Update który będzie karał wolno działające strony. I, niestety, ma to być duży wpływ na pozycję. Czytając dalej wpis na blogu dowiemy się, że ta aktualizacja ma dotknąć mały procent stron. Dobra wiadomość jest taka, że jeżeli masz stronę, która ma treść bardzo dobrej jakości (jest po prostu najlepsza), to algorytmy wyszukiwarki jej nie dotkną.

Już w 2010 roku Google informowało, że szybkość ładowania się strony będzie jednym z czynników przy ustalaniu rankingu dla desktopowych wyników wyszukiwania.

Webmasterzy mają pół roku na usprawnienie swoich stron.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

1 komentarz

  1. Bardzo cieszy mnie ta informacja, w dobie obecnych technologii oraz braku czasu oczekuje się, że strona załaduję się niemalże natychmiastowo.

Skomentuj