Sony VAIO® Tap 11 to przemyślany tablet z procesorem Intel® Core™ i systemem Windows 8. Z tyłu znajdziemy specjalną nóżkę, a na półce sklepowej dodatkową klawiaturę bezprzewodową.

Sony VAIO Tap 11

Wpis ten jest nawiązaniem do poprzedniego o tablecie MODECOM FreeTAB 1002. Ponieważ są to rozwiązania podobne, choć z dwóch różnych półek cenowych.

Tablet VAIO® Tap 11 wyposażony został w 11.6 calowy ekran pracujący w rozdzielczości Full HD (1920×1080), a w zestawie z nim znajdziemy klawiaturę bezprzewodową z gładzikiem, która pełni jednocześnie rolę osłony na ekran.

tablet VAIO Tap 11

Warto zwrócić uwagę na informacje o specyfikacji technicznej, a już na wstępie zaznaczyć należy, że waży on zaledwie około 0.80 kilograma (bez klawiatury). W samym jego sercu znajdziemy procesory Intela 4 generacji z linii Y. Maksymalna ilość RAM wynosi 4 GB (jest to pamięć DDR3L SDRAM 1600MHz).

Układ graficzny to natomiast Intel® HD Graphics 4200 lub Intel® HD Graphics w zależności od tego jaki dokładnie wybierzemy, a wszystkie wymienione podzespoły działają pod kontrolą systemu Windows 8 lub Windows 8 Pro.

VAIO Tap 11

Jak widać jest to sprzęt znacznie mocniejszy o konfiguracji, która jeszcze nie tak dawno zarezerwowana była tylko dla laptopów. Z cała pewnością wszystko działa tutaj szybciej i sprawniej niż w przypadku wspomnianego produktu MODECOM FreeTAB 1002 jednak powołując się na obecne ceny tabletów marki Sony bez trudu można stwierdzić, że będzie to rozwiązanie drogie. Mimo tego oba produkty powstały w identycznym celu, aby ułatwić nam codzienne odpisywanie na wiadomości e-mail, pracę i komunikacje z znajomymi i z całą pewnością jest to dobry trend, który trzeba dopingować.

Na koniec wspomnieć należy, że Sony VAIO® Tap 11 sprzedawany będzie również w wersji z modemem 3G w dwóch wersjach kolorystycznych, białej i czarnej. Sprzedaż powinna ruszyć już niedługo.

foto: Sony

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj