Praca

Siemens pozwala na pracę zdalną 2 lub 3 dni w tygodniu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Firma Siemens postanowiła pozwolić swoim pracownikom pracować zdalnie. Pracownicy będą mogli pracować przez dwa lub trzy dni w tygodniu skąd tylko chcą.

Tym samym Siemens dołącza do wielu innych firm, które dostosowują swój tryb pracy do sytuacji z koronawirusem. Najważniejszych czynnikiem takiej zmiany to produktywność oraz komfort pracy.

Naszym celem jest umożliwienie pracownikom na całym świecie pracy zdalnej średnio przez dwa lub trzy dni w tygodniu, o ile jest to uzasadnione i możliwe.

Jak przyznał dyrektor generalny Siemensa – Roland Busch, taka zmiana będzie wymagała zupełnie innego sposobu zarządzania projektami. Teraz będzie liczył się efekt a nie czas spędzony z biurze.

Czytaj też: Praca zdalna – wady i zalety

Siemens, to pierwsza tak duża firma z Niemiec, która zdecydowała się na takie zmiany. Nowy tryb pracy ma objąć około 140 tys. pracowników w około 125 lokalizacjach w 43 krajach.

Źródło: routers, informacje prasowe Siemens

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj