Ciekawostki technologiczne

Sieć 5G – co oferuje nowa technologia?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Technologia 5G wywołuje wiele pytań. Na czym polega to rozwiązanie i jakie możliwości daje? Do czego potrzebna jest sieć 5G w Polsce? Kto może z niej skorzystać? Oto wszystko, co chciałbyś wiedzieć o sieci 5G.

5G oznacza sieć komórkową piątej generacji. Ma ona zastąpić sieć 4G, która jest coraz bardziej obciążona przez ogromną liczbę korzystających z niej urządzeń. Z internetem mobilnym łączą się już nie tylko komputery i telefony, ale także inteligentne urządzenia AGD, pojazdy autonomiczne, a nawet infrastruktura miejska. Technologia 5G zapewnia ogromną przepustowość, która pozwoli błyskawicznie przesyłać dane. Sieć piątej generacji umożliwia rozwój Internetu Rzeczy, czyli sieci urządzeń, które komunikują się ze sobą bez udziału człowieka. Zalety nowej technologii odczują także użytkownicy internetu mobilnego. Sieć 5G zapewnia stabilne połączenie z internetem i zapewnia szybkie pobieranie i wysyłanie danych. Jest to niezwykle ważne dla wszystkich osób, które korzystają z usług chmurowych, streamingu multimediów czy gier on-line.

5G w Orange Flex

Wprowadzenie sieci piątej generacji to długotrwały proces, który wymaga od operatorów dostosowania infrastruktury. Użytkownicy Orange mogą już korzystać z sieci 5G w paśmie 2100 MHz. Usługa #hello5G dostępna jest w ofercie na abonament, a także w Orange Flex. Jest to elastyczne rozwiązanie wykorzystujące model subskrypcyjny. Usługa #hello5G dostępne jest w planie komórkowym w Orange Flex za 80 zł. W tej cenie otrzymujesz 100 GB internetu mobilnego oraz nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE. Ponadto, dzięki usłudze Social Pass możesz korzystać z popularnych mediów społecznościowych bez zużywania danych z paczki.

Czytaj także: Jakie telefony wspierają 5G? Oto lista

Jak na razie z #hello5G można korzystać z niej w wybranych lokalizacjach – m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. Abyś mógł bez przeszkód połączyć się z siecią 5G, Twoje urządzenie musi być dostosowane do obsługi tej technologii.

Więcej o sieci 5G w Orange Flex przeczytasz na stronie: https://flex.orange.pl/oferta/5g. Znajdziesz tam informacje o zasięgu 5G oraz listę urządzeń, które obsługują sieć piątej generacji.

Dołącz do Orange Flex i przekonaj się, co potrafi technologia 5G!

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj