Firma Samsung Electronics Co., Ltd, prezentuje na Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej i Sprzętu AGD w Berlinie – IFA 2012 – nowy komputer typu All-In-One Serii 7. W stylowej, smukłej obudowie mieści on dedykowane komponenty zapewniające wysoką wydajność. Dodatkowo, w komputerze zainstalowano aplikację z przepisami szefa kuchni Jamiego Olivera, dzięki której użytkownicy mogą zapoznać się z nowym systemem zdalnego sterowania za pomocą gestów dłoni.

Komputer All-In-One (AIO) Serii 7 zapewnia nie tylko wysoką wydajność ale również zupełnie nową jakość wrażeń z użytkowania. Wyposażony w procesor Intel® Core™i7 trzeciej generacji, 8 GB pamięci RAM, dedykowaną kartę graficzną AMD Radeon HD oraz ekran WQHD o rozdzielczości 2560×1440 pikseli, nowy komputer All-In-One firmy Samsung wykorzystuje też innowacyjne funkcje nawigacji, takie jak 10-punktowe sterowanie wielodotykowe oraz wydawanie poleceń za pomocą gestów dłoni.

„Rynek komputerów All-In-One ma ogromny potencjał wzrostu za sprawą konwergencji technologii — powiedział Seongwoo Nam, starszy wiceprezes i dyrektor działu IT Solutions w Samsung Electronics. — Nowe komputery All-In-One PC Serii 7 spełniają obietnicę wielofunkcyjności, wykorzystując każdą funkcję sprzętową i programową, która maksymalizuje doznania płynące z domowej rozrywki”.

Komputery Samsung All-In-One – unikalne wrażenia użytkowe

W związku ze zbliżającą się premierą Windows 8 popyt na komputery All-In-One PC ma wzrosnąć, ponieważ zyskają one bardziej zaawansowane i wygodne funkcje, zastępując w dużej mierze komputery biurkowe.

Aby zapewnić użytkownikom maksymalne korzyści, Samsung udoskonalił nie tylko podzespoły swojego All-In-One PC, ale również jego oprogramowanie, dzięki którym komputer ten oferuje jedyne w swoim rodzaju doświadczenia użytkowe.

Intuicyjna obsługa dotykowa i lepsza widoczność

Komputer Samsung AIO Serii 7 został wyposażony w 10-punktowy ekran wielodotykowy – jest to technologiczny przełom w dziedzinie interaktywności, który wyprzedza tradycyjne rozwiązania dwupunktowe, umożliwiając sterowanie komputerem AIO za pomocą wszystkich dziesięciu palców. Zwiększona czułość pozwala użytkownikom cieszyć się wszystkimi możliwościami najnowszych aplikacji rozrywkowych albo wykonywać zaawansowaną edycję treści. 10-punktowe funkcje wielodotykowe pozwalają łatwo powiększać lub obracać obraz i wygodnie przewijać strony.

Jako system domowej rozrywki, nowy komputer AIO oferuje 178-stopniowy* kąt widzenia w pionie i poziomie, aby oglądanie filmów z przyjaciółmi było prawdziwą przyjemnością.

Sterowanie gestami – łatwiej się nie da

Kolejną zaletą nowych komputerów AIO jest rozpoznawanie pięciu gestów dłoni, które pozwalają wygodnie sterować urządzeniem z odległości nawet jednego metra, co jest bardzo przydatne na przykład podczas oglądania filmów. Przesunięcie dłoni w prawo lub w lewo pozwala przewrócić kartkę elektronicznej książki, a przekręcenie nadgarstka zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara umożliwia zmianę głośności. Przez zamknięcie dłoni można też wybrać opcję w programie oraz zatrzymać film przez machnięcie rękami. Funkcje te znacząco zwiększają komfort obsługi komputera.

Prawdziwa moc

Gwarancją wysokiej wydajności jest procesor Intel® Core™ i7/i5 trzeciej generacji oraz 8 GB pamięci RAM. Zaawansowany procesor graficzny AMD Radeon HD 7850M**, napęd Blu-ray, dysk twardy o pojemności do 1TB, a także dysk SSD o pojemności 64GB pozwalają cieszyć się treściami w szerokiej gamie formatów i umożliwiają płynne odtwarzanie, edytowanie, tworzenie i zapisywanie treści.

Aby zaoferować użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia, All-In-One PC firmy Samsung wyposażony jest w 14-watowe głośniki główne, a także głośniki wysokotonowe i obsługę standardu Dolby**, co zapewnia wysoką jakość dźwięku w każdym środowisku.

Ponadto najnowszy ekran WQHD* o rozdzielczości 2560×1440 zapewnia ostry, klarowny i dobrze widoczny obraz. Użytkownicy mogą zmieścić więcej okien na ekranie bez ich nadmiernego pomniejszania. Jednoczesne surfowanie po sieci i oglądanie filmu nie stanowi już problemu.

„Przepisy Jamiego Olivera” – ekskluzywna oferta na komputerach firmy Samsung z Windows 8

Użytkownicy komputerów Samsung AIO Serii 7 z systemem Windows 8 zyskują wyłączny dostęp do aplikacji z przepisami słynnego kucharza, Jamiego Olivera. Unikalną funkcją aplikacji jest możliwość sterowania nią i przeglądania przepisów za pomocą gestów. Koniec z mokrymi rękami na klawiaturze czy brudzeniem ulubionej książki kucharskiej. Wystarczy, że użytkownik przesunie dłonią w powietrzu, by na dużym ekranie komputera mógł zapoznać się z osobistymi radami mistrza sztuki kulinarnej.

Ponadczasowe wzornictwo

Nowoczesny, minimalistyczny design stanowi ciekawy akcent w domowym wnętrzu. Komputery Samsung AIO Serii 7 harmonijnie wkomponowują się w przestrzeń i oszczędzają miejsce, a jednocześnie wyróżniają się stylową, metaliczną podstawą w kształcie łuku, ultracienkim monitorem z wytrzymałą metalową krawędzią oraz jednolitą, czarną, błyszczącą powierzchnią ekranu. Te eleganckie urządzenia prezentują się doskonale w każdym domu lub biurze.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj