Karty pamięci Njusy

Samsung prezentuje nowe karty pamięci PRO Endurance o trwałości do 16 lat!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Z racji tego, że w ostatnim czasie pojawiło się sporo wpisów na temat kart SD, to warto odnotować najnowszą informację od Samsunga. Firma stworzyła specjalną linię kart SD przez znaczonych m.in. do kamerek samochodowych czy w systemach monitoringu.

Nie było by w nich nic specjalnego, gdyby nie fakt, że te karty mogą działać nieprzerwanie nawet przez 16 lat!

Jak można przeczytać w materiale prasowym, nowe karty microSD Samsung PRO Endurance, zaprojektowane do użytku w wymagających i niestandardowych warunkach. Chodzi między innymi o systemy monitoringu, kamery samochodowe, wideodomofony  czy  kamery osobiste. Nowe karty charakteryzują się wyjątkową trwałością i wydajnością, gwarantując płynny i niezawodny zapis oraz odtwarzanie obrazu.

W kartach PRO Endurance zastosowano wysoce niezawodną, wykorzystywaną w aplikacjach przemysłowych, pamięć flash NAND. Dzięki temu karta może pracować nieustannie nawet przez 16 lat (140 160 godzin). Oznacza to, że PRO Endurance może działać nawet 33 razy dłużej niż jej inne, zoptymalizowane pod kątem szybkości zapisu odpowiedniki Samsung.

Specyfikacja kart Samsunga Pro Endurance

  • Zapewniają prędkość zapisu i odczytu odpowiednio do 100 i 40 MB/s.
  • Zapewniają klasę prędkości 10. Daje to możliwość na zapis plików wideo z wydajnością odpowiadającą kategorii U3 (klasa prędkości UHS 3) oraz V30 (klasa prędkości wideo 30).

Czytaj dalej: Oznaczenia skrótów na kartach SD

Dzięki takim parametrom idealnie sprawdzą się podczas przechowywania i obróbki wysokiej jakości plików, jak i pozwolą na bezproblemowe zapisywanie i odtwarzanie w jakości Full HD i 4K.

Karta PRO Endurance występuje w czterech wersjach pojemnościowych: 32 GB, 64 GB, 128 GB oraz 256 GB.

W jedną z tych kart się wyposażę, bo już niedługo będzie recenzja nowe kamerki samochodowej, więc idealny moment na zmianę karty.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj