Poradniki

Samsung Galaxy M – Budżetowa seria Samsunga

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wielu producentów wychodzi na co dzień z inicjatywami, które mają spełnić wymagania najbardziej oczekujących klientów. Sytuacja ma wyraźne odniesienie w szczególności do rynku technologii mobilnych, a konkretniej smartfonów. Coraz częściej możemy słyszeć o premierach urządzeń, które mają zapewniać jeszcze większą wydajność czy lepszą płynność pracy. Jednak nie wszyscy wymagają od smartfona najnowszego procesora, wydajnej grafiki czy aparatu umiejącego wykonać zbliżenie księżyca bez znacznej utraty jakości. W takim przypadku znakomitą alternatywą będą Samsungi z serii M.

Modele Samsung Galaxy M

Samsung Galaxy z serii M to typowa linia budżetowa. Ceny telefonów w wielu przypadkach nie przekraczają nawet 1000 zł. Oznacza to, że są one świetnym rozwiązaniem na każdą kieszeń. Co więcej, osoby poszukujące dobrego stosunku ceny do jakości mogą wybierać spośród różnych modeli. Do dyspozycji użytkowników są nieco droższe alternatywy, do których należy Samsung Galaxy M52, ale też tańsze w postaci smartfonów oznaczonych symbolami M13 czy M23. Bez względu na wybór, każde urządzenie działa w oparciu o system Android z dedykowaną nakładką od Samsunga One UI. Co więcej, niemal wszystkie modele mogą poszczycić się wytrzymałą baterią. Ich pojemności wahają się w granicach 5000-6000 mAh, co w przypadku zastosowanej specyfikacji powinno bez problemu wystarczyć na 2 dni korzystania ze smartfona bez podpinania go do ładowarki. To jednak nie wszystko. Pomimo tego, że opisywane modele należy traktować jako budżetową linię, nie oznacza to, że powinniśmy je pominąć podczas wyboru urządzenia. Wręcz przeciwnie. Ich parametry techniczne na prawdę potrafią zaskoczyć. Ale o tym już poniżej.

Co oferują budżetowe smartfony od Samsunga

Wydaje się, że cena powinna być wyznacznikiem specyfikacji. Tak przynajmniej pomyśli zapewne wiele osób. Skoro Samsung Galaxy M jest tani, to pewnie nie ma nic do zaoferowania użytkownikowi. Nic bardziej mylnego. Każdy produkt charakteryzuje się przyzwoitymi parametrami i specyfikacją techniczną, która pozwoli na bezproblemowe korzystanie z urządzenia. Co więcej, nie zawiodą się ci, którzy lubią pograć w gry oraz przeglądać wiele kart w przeglądarkach internetowych. Telefony w większości przypadków zostały wyposażone w 4GB pamięci RAM, która zadba o to, aby nasza praca na smartfonie była komfortowa. Dodatkowo, godne uwagi jest serce urządzenia, czyli procesor. Przykładowo, Samsung Galaxy M23 został wyposażony w ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 750G, który zapewnia zadowalającą jakość pracy. Z kolei osoby potrzebujące dość dużej przestrzeni na pliki mogą wybrać opcję ze 128 GB pamięci wewnętrznej.

Seria smartfonów Samsung Galaxy M to również dobra jakość obrazu i wykonywanych zdjęć. Nieco droższe urządzenia, takie jak Samsung Galaxy M52, zostały wyposażone w wyświetlacze Super AMOLED o rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli. Poza tym, godne uwagi są również rozwiązania wykonane w technologii AMOLED czy TFT. Co do jakości zdjęć, większość modeli została wyposażona w tylny aparat główny z matrycą 48 Mpix lub 50 Mpix. Bez problemu możemy stwierdzić, że są to rozwiązania pozwalające na uwiecznianie magicznych chwil w dobrej jakości.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj