Autonomiczne samochody Samochody elektryczne

Samochód Apple ma być elektrycznym Volksvagenem Transporterem T6

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kilka ładnych lat temu pojawiały się informacje o tym, że Apple chce lub nawet rozpoczął prace nad swoim autonomicznym samochodem. Potem temat ucichł. Natomiast kilka dni temu New York Times opublikował informacje o umowie między Apple i VW.

Na początku nie wyszło, bo Apple chciało dowiedzieć się za dużo…

Apple zawsze mierzy wysoko. Na przestrzeni kilku ostatnich lat próbował nawiązać współpracę między innymi z Mercedesem, BMW czy Nissanem by stworzyć autonomiczny, elektryczny samochód. Wspomniane firmy odrzuciły propozycję współpracy z Apple ze względu na zbyt duże wymagania. Tak mówi się oficjalnie.

Samochód od Apple będzie przeróbką Volksvagena

Informacje do jakich dotarł NYT nie są potwierdzone przez Apple ani przez VW. I nie ma się czemu dziwić – poprzednie nie wyszły. NYT podaje, że niemiecki koncern samochodowy będzie dostarczał elektryczne Transportery T6, które Apple przerobi na busy dla swoich pracowników, którzy będą wożeni pomiędzy swoimi budynkami. Innymi słowy VW dostarcza stal na kołach, a ekipa Tima Cooka ogarnia resztę (wnętrze oraz  podzespoły do zbudowania autonomicznego samochodu).

Wygląda na to, że Apple porzucił projekt stworzenia samochodu od zera a chce się skupić na rozwoju oprogramowania, które później będzie mógł sprzedawać innym koncernom samochodowym.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

1 komentarz

  1. Ciekawe – do tej pory słyszeliśmy, że to głownie koncerny samochodowe chwalą się swoimi projektami autonomicznych aut.

Skomentuj