HighLab.pl

Rozstrzygnięcie konkursu „Pożegnanie lata 2012”

Pinterest LinkedIn Tumblr

Po kilkunastu dniach lajkowania i komentowania na forum, wreszcie nadszedł czas na rozstrzygnięcie naszego konkursu. Wybór nie był łatwy, ponieważ padło kilka bardzo dobrych i pod pewnymi względami podobnych odpowiedzi. Jednak trzeba było wybrać i zwycięzcy, a właściwie zwycięzca został wybrany. Chcecie dowiedzieć się kto zgarnie grę Agrar Symulator 2012? Zapraszam do przeczytania całego artykułu.

Czytając odpowiedzi konkursowe znalazłem tylko jedną odpowiedź na pytanie Czym powinien cechować się system operacyjny dla gracza? Większość odpowiadała na pytanie związane ze sprzętem, dlatego tylko w tej kategorii zostanie przyznana nagroda. Ale nie martwcie się. Jeszcze w tym tygodniu zostanie ogłoszona druga edycja konkursu i do wygrania będzie Symulator Pociągu 2012 ufundowany przez firmę techland.

No dobrze, ale kto w takim razie wygrał? Otóż według nas najlepszą odpowiedź udzielił Pipek, który pisał tak:

Jakie cechy powinien posiadać komputer dla gracza?
Komputer dla gracza powinien być z góry przystosowany do jak najwydajniejszego korzystania z gier. Wiadome jest że głównym czynnikiem przekładającym się na wydajne działanie gier są podzespoły jakie znajdują się na wyposażeniu naszego komputera. Karty graficzne są podstawą do płynnego działania gier na wysokich detalach, do wyboru mamy duży wachlarz, możemy kierować się ceną gdy chcemy mieć komputer za przyzwoitą cenę lub parametrami. Na tym sprawa się nie kończy, płyta główna wraz z procesorem są kluczową sprawą w sprawnym działaniu komputera. Również wielkość i szybkość kości pamięci ma tu istotne znaczenie gdyż coraz nowsze gry wymagają coraz większej przestrzeni RAM. Dla pełnych doznań wymagana by była również karta muzyczna odpowiednio dobrana wraz z nagłośnieniem (bądź jak kto woli słuchawkami) o głębokiej barwie brzmienia. Większość gier jakie są dzisiaj wypuszczane na rynek wymagają instalacji na komputerze, by to umożliwić wymagany jest dysk twardy. Postęp w tworzeniu gier i coraz większe ich zaawansowanie wiąże się również z ilością miejsca na dysku jaką zajmie dana gra, dlatego wielkość dysku przekłada się na ilość zainstalowanych gier, a szybkość dysku na prędkości odczytywania danych. Świat gracza nie ogranicza się tylko do podzespołów swego komputera gdyż żeby z niego korzystać potrzebne są również urządzenia wejściowe poprzez które gracz będzie wprowadzał polecenia. Obecnie są w sprzedaży liczne udogodnienia dla graczy od myszek dopasowanych do kształtu dłoni kończąc na wyprofilowanych klawiaturach i joystickach. Do urządzeń wyjściowych najbardziej liczących się dla gracza są monitory których najistotniejszymi parametrami jest gamma barw, kontrast oraz długość przekątnej. Największą radość czerpiemy z gry z innymi ludźmi, umożliwia to szybki internet który stał się na tyle pospolity że w każdym domu możemy z niego korzystać.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki nagrody.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj