Ciekawostki technologiczne Zdrowie

Robot pomoże pobierać wymazy pacjentom z koronawirusem

Pinterest LinkedIn Tumblr

Liczba metod diagnostycznych wykorzystywanych przy koronawirusie COVID-19 nieustannie wzrasta. Na szeroką skalę wykorzystywane są rozmaite roboty. Teraz do grona robotów dołączył kolejny. Jest to specjalny robot oparty na nowoczesnym systemie, dzięki któremu możliwe jest pobieranie próbek od potencjalnie zakażonych koronawirusem pacjentów na odległość.

Oto szereg najważniejszych informacji na temat nowego robota, który wykorzystywany jest przy pobieraniu wymazów pacjentom z COVID-19 na odległość.

Robot do pobierania wymazów pacjentom z COVID-19

Omawiana maszyna została stworzona przez naukowców pracujących w Koreańskim Instytucie Wytwarzania i Materiałoznawstwa oraz przez naukowców z Uniwersytetu Dongguk. Robot ten złożony jest z całego zestawu zdalnych elementów współpracujących ze sobą. Sterują one robotem, który umieszczony jest w innej lokalizacji.

Pacjent, który usiądzie przy maszynie, opiera swój podbródek oraz czoło na wsporniku pozycjonującym, aby możliwe było przeprowadzenie wymazu z nosa oraz ust. W tym samym czasie laborant spogląda na transmisję wideo w czasie rzeczywistym oraz steruje elementami sterującymi, aby robot wykonywał konkretne czynności. Robot precyzyjnie kieruje wymazówką – operacja jest w pełni bezpieczna i nie wiąże się z żadnym ryzykiem dla pacjentów. Jeżeli pacjent oraz klinicysta znajdują się w innych pomieszczeniach, zintegrowany system audiowizualny pozwala im na prowadzenie swobodnych rozmów. Pacjent ma wtedy pewność, że wszystko przebiega zgodnie z planem.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj