Zestawów z myszą i klawiaturą, a tym bardziej bezprzewodowych, nie brakuje. Każda firma posiada własne i to często z najróżniejszych półek cenowych. Do dzisiejszej recenzji wybrałem model Esperanza EK120 za około 70 złotych.

Esperanza EK120 klawiatura

Jeżeli chodzi o miejsce zakupu, to w sieci znajdziemy produkt bez problemu, tak samo w jakimś większym sklepie z elektroniką. Wybrałem ten model do testów ze względu na wielkość klawiatury oraz dość spore przyciski.

Od razu należy zwrócić uwagę na miejsce, w którym znalazły się klawisze multimedialne. Zostały one umiejscowione po bokach, a nie u góry. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy. Minus jest tak, że instynktownie równamy ręką do brzegu klawiatury i wybieramy przyciski, a teraz znajdują się one dalej, trzeba się więc przyzwyczaić.

Esperanza EK120 boczne przyciski

Natomiast plusem jest łatwość obsługi, nie musimy sięgać daleko za wszystkie przyciski, żeby pogłośnić ulubioną piosenkę czy włączyć kalkulator. Do plusów klawiatury należy również zaliczyć jej stabilność oraz możliwość wygodnego ułożenia nadgarstków. Materiał, który znajduje się w miejscu przeznaczonym na nadgarstki, jest przyjemny w dotyku.

Klawiasze w EK120

Przejdźmy jednak do tego co najważniejsze, czyli klawiszy. Chodzą z odpowiednim oporem, a moment przeskoku jest łatwo wyczuwalny. Są odpowiedniej wielkości, wydają się być nieco większe od konkurencyjnych. Z tyłu znajdziemy nóżki, dzięki którym będziemy mogli podnieść tył lekko do góry, klawiatura EK 120 nie traci wtedy stabilności.

Esperanza EK120 klawiatura_2

Myszka

Jeżeli chodzi o myszkę, to ta została pokryta miłym w dotyku tworzywem, nie ślizga się, a klawisze działają tak ja powinny. Znajdziemy na niej również przycisk, który momentalnie zwiększy jej czułość, a po ponownym kliknięciu powróci do stanu normalnego.

Esperanza EK120 myszka front

Niestety myszka jest mała. Dla kobiety jest ona w sam raz, jednak do gier zdecydowanie polecamy poszukać czegoś większego, co męską ręką można objąć w całości. Myszka sprawia wrażenie trwałej i sunie tak samo lekko po blacie jak inne.

Podsumowanie

Zarówna klawiatura jak i myszka z zestawu Esperanza EK120 zasilana jest poprzez dwa paluszki AAA, które nabyć możemy w każdym kiosku w cenie od 1 do 4 zł od sztuki. Zasięg zestawu wynosi do 10 metrów, czyli w całym pokoju możemy bez przeszkód operować całym zestawem.

Całość przychodzi do nas zapakowana w tekturowym pudełku, bez baterii w zestawie. Po ponad tygodniu użytkowania śmiało mogę stwierdzić, że sprzęt jest wart swojej ceny, a jedynie co bym zmienił to wielkość myszki. Klawiatura jest wygodna ze względu na swoją stabilność i wielkość przycisków, niestety trzeba się przyzwyczaić do obecności przycisków multimedialnych po jej bokach.

[label style=”info”]Dostępność[/label] Produkt dostępnych jest w około 35 sklepach internetowych w cenie od około 60 do 90 złotych.

[label style=”success”]Porównanie cenowe produku:[/label] kliknij i sprawdź dostępność>>>

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

1 komentarz

Skomentuj