Ciekawostki technologiczne Telefony

Qualcomm chce zablokować sprzedaż telefonów Apple: iPhone 8, iPhone X

Pinterest LinkedIn Tumblr

Qualcomm chce zablokować sprzedaż najnowszych telefonów od Apple. Wszystko przez brak odpowiednich licencji za korzystanie z patentów firmy. Producent Snapdragonów domagać się będzie kilkumilionowych odszkodowań od Apple.

Rozchodzi się o technologię, która jest rzekomo wykorzystywana w takich funkcjonalnościach jak tryb portertowy oraz wielozadaniowość internejsu iPhone X, który ma podobne rozwiązania do tych z webOS.

W uzasadnieniu pozwu sądowego można przeczytać, że:

Wszystkie te wynalazki z Palma – będące własnością Qualcomm – znacznie poprawiły funkcjonalność urządzeń mobilnych i komfort użytkowania, a wszystkie z nich są powszechnie dostępne w produktach Apple bez licencji i zezwoleń.

Qualcomm już w lipcu złożył pozew przeciwko Apple z podobnymi żądaniami. Teraz do listy zakazanych urządzeń dodaje iPhone’a X.

Apple nazywa firmę trolem patentowym.

Ten spór prawny rozpoczął się na początku roku po tym, jak Federalna Komisja Handlu oskarżyła Qualcomm o zachowania antykonkurencyjne. Apple złożył pozew o podobne oskarżenia i kontynuował dochodzenie swoich roszczeń w sądach na całym świecie.

Wiele osób z branży uważa, że te pozwy to odpowiedź, za ukaranie producenta Snapdragonów przez sądy w innych krajach za podobne działania antykonkurencyjne.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj