Mówi się, że kluczem do sukcesu jest prostota. W przypadku urządzeń elektrycznych prosta linia to nie tylko sukces, ale także funkcjonalność. Czy w każdym przypadku? Oto zestawienie urządzeń, których twórcy porzucili koncept prostego ekranu i tradycyjnych kątów, tworząc zaokrąglone urządzenia.

Samsung Galaxy Round

Pierwsze urządzenie na naszej liście to znany smartfon ze stajni Samsunga. Galaxy Round parametrami technicznymi przypomina znanego Galaxy Note 3. Jest to parametrowa kopia tego urządzenia. Na tym jednak kończą się podobieństwa – Galaxy Round ma zaokrągloną linię wzdłuż podłużnej osi. Producent zdecydował się na taki format wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, którzy lubią posługiwać się telefonem leżącym na przykład na blacie. Dzięki zaokrąglonym kształtom Galaxy Round zachowuje się jak kołyska – po dotknięciu urządzenia przechyla się w jedną i drugą stronę. Zabieg jednak się nie udał- innowacja nie została przyjęta e entuzjastycznie. Samsung już zapowiedział odejście od koncepcji kołyski.

 

LG Flex

Wygięty jak makaron spaghetti telefon na ulotkach reklamowych robił wielkie wrażenie. LG FLex w rzeczywistości jednak nie okazał się tak mocno wygięty – trochę bardziej, niż w przypadku Galaxy Round, który ukazał się kilka tygodni wcześniej.  W tym przypadku jednak producent miał dobre, technologiczne uzasadnienie  na zaokrąglone urządzenie – dzięki takim kształtom LG Flex zapewnia lepszą jakość rozmów.

Innym argumentem jest dopasowanie do różnych kształtów i pozycji, z jakimi telefon musi walczyć w kieszeni użytkownika. Flex dopasuje się do każdego kształtu (w granicach rozsądku), minimalizując ryzyko uszkodzenia.

 

Samsung Smartwatch Gear S

Galaxy Round nie napawał optymizmem. Czas pochwalić Samsunga za kolejne urządzenie, które nie cechuje się linią prosta. Oto Gear S – Smartwatch, który ma podbić rynki zegarków całego świata. Zaokrąglony zegarek ma znacznie lepiej dopasowywać się do kształtu dłoni. Naszpikowany elektroniką (zegarek ma możliwość odczytywania promieni UV lub natężenia światła) zegarek to nie lada gratka dla entuzjastów gadżetów. Smartwatch wygląda dobrze – prezentuje się elegancko zarówno w kolorze białym, jak i czarnym.

 

Wexfler Flex One

Coś dla ludzi, którzy lubią czytać elektronicznej książki. Czytnik Wexfler Flex One to innowacja, która została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez świat użytkowników i technologicznych maniaków. Bardzo przyjazne urządzenie, 6-calowy ekran w technologii e-ink, sztywna obudowa w dolnej części (w miejscu, gdzie znajduje się akumulator) – to najkrótsza recenzja czytnika. Wexfler Flex One można swobodnie wyginać, nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, dopasuje się do każdej dłoni i każdego kąta czytania.

 

Czy proste przestanie nieść prym, ustępując zakrzywionym urządzeniom? Co myślicie o tej koncepcji i przykładowych urządzeniach, które od skrajności do skrajności zalewają rynki całego świata? Czekamy na Wasze komentarze.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

komentarze 2

  1. Alex z tablety24.pl Reply

    Rzeczywiście te tablety i smartfony wyróżniają się na tle konkurencji. Ale czy to nie tylko chwilowa moda, która zaraz przeminie i nikt nie będzie już chciał tych urządzeń. Bo ja nawet przy najlepszej chęci w przypadku tak małego ekranu nie potrafię znaleźć opisywanych pozytywów.

  2. Bartosz ze sklepu z etykietami Reply

    Producenci wymyślają coraz to nowe urządzenia, które nie zawsze stają się hitami na rynku. Wiele z tych projektów jest rynkową klapą. Klientom nie zawsze przypadają do gustu nowe rozwiązania.

Skomentuj