Mogłoby się wydawać, że oferta sieci komórkowych różni się tylko nazwami tych sieci. Podobne ceny za połączenia, podobne ceny abonamentów. Podobne oferty abonamentów telefonicznych, internetowych i podobne urządzenia. Jednak to tylko pozory, ponieważ każda sieć komórkowa stara się przyciągnąć klienta czymś wyjątkowym. Są modele telefonów, które posiada w sprzedaży każda sieć, ale tych modeli jest kilka. Pozostałe są inne. Operatorzy sami sobie dobierają urządzenia i każdy wybiera według swoich preferencji i potrzeb wobec klienta.

Porównywarka internetowa

Każdy z pewnością zastanawia się nad tym, gdzie jest najtaniej. Która sieć ma najniższe ceny. Zazwyczaj jest tak, że jeśli coś jest tańszego u jednego operatora, to coś innego będzie droższe. Warto się nad tym zastanowić i kierować się swoimi preferencjami przy wyborze abonamentu. Przed wyborem zawsze dobrze jest sprawdzić dostępne oferty, następnie je porównać ze swoimi preferencjami i wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy skorzystać z porównywarki internetowej. Z nią dużo szybciej i w wygodniejszy sposób możemy znaleźć ciekawy abonament . Bez wychodzenia z domu, bez czekania w kolejkach, wszystko w jednym miejscu. Wystarczy usiąść przed komputerem i przejrzeć oferty. Nic nas to nie kosztuje, ani nie zabiera dużo czasu,  a może pomóc w doborze odpowiedniego abonamentu.

Różnice w cenach

Jedną z różnic w ofertach abonamentowych jest cennik usług. Taki cennik możemy znaleźć na stronie internetowej operatora i sprawdzić ile nas będą kosztowały rozmowy, smsy oraz inne usługi. Porównajmy ceny połączeń u poszczególnych operatorów. W Plusie, Play i w Orange za minutę połączenia trzeba zapłacić 29 gr. W T-mobile ta cena wynosi 30gr. za minutę.  W przypadku ceny za sms jest troszkę inaczej. Najtaniej jest w Play, tu jeden sms kosztuje 9 groszy, a u pozostałych sms kosztuje 20 groszy. Jednak w tym momencie jest wiele ofert nielimitowanych minut i na to szczególnie zwracamy uwagę. Dlatego przy porównywaniu cen, trzeba sprawdzić, czy w danym abonamencie będzie to niezbędna informacja, czy może będzie to informacja dodatkowa.

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze abonamentu oprócz ceny zwróćmy uwagę na dostępne usługi. To właśnie  dla usług wybieramy taką, a nie inną ofertę. Dlatego przed zakupem sprawdźmy, ile mamy minut, smsów, a także jaki mamy pakiet internetowy. Cena abonamentu  powinna być zgodna z tym, z czego będziemy korzystać. Nie ma potrzeby przepłacać, a na to jesteśmy narażeni w przypadku nie sprawdzenia innych ofert. To jest właśnie powód, dla którego warto, a nawet należy porównać abonamenty przed decyzją o kupnie. Aby nie kupić kota w worku, za którego będziemy musieli dużo zapłacić.

http://www.finmarket.pl/telefony

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

1 komentarz

  1. Wyznaję jedną zasadę – żadnych abonamentów 😉

Skomentuj