Niedawno Internet świętował zamknięcie Pobieraczka, a dzisiaj pojawia się kolejny projekt tego typu. Plikostrada.pl, bo tak nazywa się nowy Pobieraczek powinien pojawić się na liście ostrzeżeń dla niedoświadczonych internautów.

Plikostrada.pl to serwis oferujący usługi typu Usenet. Zakładając konto dostajemy 14 dni na przetestowanie konta, a po okresie próbnym musimy zapłacić 96zł abonamentu. Na domiar złego serwis ma siedzibę w… Dubaju, co automatycznie stawia go w negatywnym świetle.

Warto przypomnieć, że właściciele Pobieraczka musieli olbrzymie kary pieniężne. Pytanie czy w tym przypadku będzie podobnie, czy rozbój w biały dzień będzie przebiegał bez przeszkód? Sądzę jednak, że skoro taki serwis powstał to musi się to mimo wszystko opłacać. Mam tylko nadzieję, że nikt z Was, którzy czytacie ten wpis nie dacie nabrać się na 14 okres testowy (abstrahując od tego, że serwis najprawdopodobniej oferuje pirackie pliki) i nie wspomożecie nieuczciwego procederu.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj