Koncepcji smarthonów łamiących pospolitą nudę było kilka. W tym wpisie kilka słów o kolejnym z nich, czuli Phonebloks – telefonie do składania.

Phoneblocks

Jak widać na powyższym zdjęciu koncepcja jest dość prosta. Na jednej płytce zwanej bazą, instalujemy wszystkie inne komponenty niezbędne nam do codziennej pracy z telefonem.

Innymi słowy doczepić musimy do niej ekran, baterię, aparat fotograficzny, moduł WiFi, karty pamięci i wszystko to, co jest nam potrzebne. Jeżeli wolelibyśmy mocniejszy aparat w telefonie, wystarczyłoby dokupić lepszy (większy?) moduł z aparatem, a nie zmieniać cały telefon.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oDAw7vW7H0c[/youtube]

Kolejny plus takiego rozwiązania byłby taki, że w momencie uszkodzenia WiFi, nie musimy kupować nowego telefonu, czy płacić za jego naprawdę, a wystarczyłoby kupić nowy moduł. Niestety zapewne nigdy do realizacji takiej koncepcji nie dojdzie, byłaby ona sprzeczna z interesami samych producentów. Co ciekawe, jest to kolejne już podejście do blokowego telefonu. Poprzednia zakładała zbudowanie telefonu z identycznych klocków, które miałyby ze sobą współpracować.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj