Njusy Przeglądarki internetowe

Opera z darmowym VPN na iOS

Pinterest LinkedIn Tumblr

Opera, firma stojąca za wielokrotnie nagradzaną rodziną przeglądarek internetowych, rozszerza swoją bezpłatną usługę VPN na platformę iOS. Dostępne już dla niektórych użytkowników, pełne wdrożenie zostanie zakończone w ciągu najbliższych tygodni. Dzięki tej nowe funkcji Opera stała się pierwszą przeglądarką internetową oferującą darmową wbudowaną sieć VPN na wszystkich głównych systemach operacyjnych, w tym Mac, Windows, Linux, Android i iOS.

Prywatność w sieci staje się coraz większym wyzwaniem. Użytkownicy internetu, mogą być narażeni na pobieranie i gromadzenie danych przez strony internetowe i usługi online, z których wiele nie posiada transparentnej polityki przechowywania i wykorzystywania zebranych informacji. Niezabezpieczone sieci, takie jak niektóre publiczne Wi-Fi, są podatne na ataki hakerów, którzy mogą wykraść wrażliwe dane osobowe, takie jak informacje dotyczące bankowości internetowej lub dane kart kredytowych. Usługi VPN stają się coraz bardziej istotną cechą życia online — pomagają chronić tożsamość i aktywność, dzięki czemu użytkownicy mogą bezpiecznie przeglądać sieć, chroniąc to co najważniejsze przed wścibskimi oczami.

VPN Opery obejmuje przeglądarkę oraz nie wymaga żadnej rejestracji, subskrypcji, zakładania konta, czy dodatkowych rozszerzeń – użytkownicy muszą jedynie przełączyć przycisk w menu głównym, po użyciu którego mogą zobaczyć lub zmienić swoją lokalizację. Opera zapewnia szyfrowanie ruchu VPN, a adres IP pozostaje prywatny.

Opera zawsze była znana ze swoich unikalnych funkcji. Jesteśmy dumni, że możemy udostępnić naszą bezpłatną wbudowaną sieć VPN na wszystkich głównych systemach operacyjnych i być pierwszą firmą, która to zrobiła. Nasze zaangażowanie w zapewnienie użytkownikom bezpiecznego przeglądania skłoniło nas do rozwijania tej funkcji przez kolejne lata. Cieszymy się, że możemy udostępnić to ważne narzędzie użytkownikom iOS, aby zapewnić im bezpieczeństwo i prywatność w Internecie Jørgen Arnesen, EVP Mobile w Operze

VPN Opery nie gromadzi żadnych danych osobowych, ani informacji związanych z historią przeglądania czy adresem sieciowym, zapewniając pełną anonimowość. Użytkownicy mają natychmiastowy dostęp do 4 wirtualnych lokalizacji na całym świecie.

Opera na iOS to wielokrotnie nagradzana przeglądarka, z której korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Wyposażona w interfejs, wyróżniony za design, Opera zapewnia niezrównane wrażenia użytkownika. Zaprojektowany do użytku w podróży, przycisk szybkiej akcji Opery zapewnia użytkownikom pełen zakres narzędzi nawigacyjnych w zasięgu kciuka. Użytkownicy mogą dodatkowo przechowywać zdjęcia, artykuły, łączyć się z nimi przez cały czas dzięki funkcji My Flow, który umożliwia bezproblemowe i bezpieczne udostępnianie plików między telefonami, tabletami i komputerami. Przeglądarka integruje nawet natywny portfel Crypto, umożliwiając użytkownikom ciągłe śledzenie ich zasobów cyfrowych.

Oprócz wygody Opera na iOS oferuje również niezrównaną szybkość i bezpieczeństwo. Zawiera na przykład wbudowany bloker reklam – przyspieszający proces ładowania, a także chroniący użytkowników przed niechcianymi reklamami – oraz Apple Intelligent Tracking Prevention, który blokuje śledzące pliki cookie stron trzecich i dialogi dotyczące plików cookie. Przeglądarka oferuje również funkcję Cryptojacking Protection firmy, która chroni użytkowników przed przejęciem zasobów ich urządzenia w celu kopania kryptowalut. Bezpłatna usługa VPN uzupełni teraz ten unikalny pakiet, zapewniając użytkownikom ochronę podczas przeglądania Internetu.

Czytaj także: Co to jest VPN i jak działa?

Równolegle z trwającym wdrażaniem bezpłatnej usługi VPN przeglądarka Opera na iOS otrzymuje również kilka dodatkowych aktualizacji. Funkcja zakładek pozwala użytkownikom lepiej zorganizować swoje życie online, a w połączeniu z szybkim wybieraniem zapewniają natychmiastowy dostęp do tego, co najważniejsze. Dla fanów piłki nożnej na stronie głównej przeglądarki dostępna jest nowa funkcja wyników na żywo. Tablica wyników, na której wyświetlane są mecze dnia — niezależnie od tego, czy są nadchodzące, trwają, czy też już zabrzmiał gwizdek końcowy — wyniki na żywo pomogą użytkownikom być na bieżąco z wydarzeniami na całym świecie.

Szybka i bezpieczna Opera to doskonale zaprojektowana przeglądarka internetowa, która została nagrodzona nagrodą Red Dot Award za wyjątkowy interfejs. Cieszy się uznaniem milionów fanów na całym świecie, oferuje błyskawiczne wyszukiwanie w Internecie. Dzięki wbudowanym funkcjom bezpieczeństwa, takim jak Apple Intelligent Tracking Prevention i Cryptojacking Protection, a także natywnemu portfelowi Crypto, przeglądarka Opera Browser zapewnia użytkownikom optymalne korzystanie z systemu iOS. Przeglądarka Opera ma ocenę 4,7 gwiazdek w App Store i została sprawdzona przez ponad 600 000 osób na całym świecie.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj