Pod koniec ubiegłego roku swoją premierę miał czterordzeniowy mobilny procesor Nvida Tegra 3. Nie był on na tyle rewolucyjny by wygrać choćby z konkurencyjnym układem Samsunga stosowanym w Galaxy S3. Jednak w sieci pojawiła się nieoficjalna specyfikacja „czwórki” i zrobiło się bardzo gorąco.

Jeśli wszystkie informacje się potwierdzą Nvidia może sporo namieszać na rynku oraz wprowadzić nowe standardy. Do rzeczy układ Tegra 4 ma nosić nazwę kodową „Wayne”  a proces technologiczny w którym zostanie wykonany to 28nm. Sam procesor to cztery plus jeden dodatkowy  rdzeń Cortex A15  a za układ graficzny mają odpowiadać nie bagatela 72 rdzenie co przełoży się na 6-krotne większą wydajność względem ostatniej Tegry 3. Wielkimi krokami zbliżają się targi CES na których to procesor ma zostać zaprezentowany.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj