Premiera Windows 8 dopiero co za nami a system spotkał się z dość sporą  dawką krytyki tym czasem Microsoft nie próżnuje i pracuje nad jego następną odsłoną, może tym razem będzie lepiej ?

„Windows Blue” czy też „9” bo tak ma się nazywać nowy system nie ujrzy światła dziennego wcześniej niż za dwa lata, ma być jeszcze bardziej mobilny poprzez traktowanie go na równi z wersją na telefony a mowa tu choćby o aktualizacjach które mają polegać na dodawaniu numerków do cyfry 9. (np: Windows 9.5). Jak łatwo można się było domyśleć Microsoft nie zrezygnuje też z interfejsu Metro, a w dodatku go jeszcze bardziej rozbuduje wprowadzają więcej opcji zarządzania kafelkami(np: zmiana rozmiaru kwadratów). Duża zmiana ma nastąpić w wersji jądra systemu a pierwsze developerskie wersję mają pojawić się za jakieś pół roku. Wiadomo też ze jak na razie system jest w wersji Alpha. Przez najbliższy okres zapewne poznamy jeszcze więcej szczegółów tymczasem ciekawi mnie co na to konsumenci ?

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj